0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Кожен шостий росіянин готовий обдурити банк, не повернувши йому кредит


Кожен шостий росіянин готовий обдурити банк, не повернувши йому кредит

ЦБ підготував пам'ятку позичальника по споживчих кредитах і рекомендував своїм піднаглядним банкам тримати її в "місцях видачі кредитів".

Банк Росії створив робочу групу з підвищення фінансової грамотності населення. Вона розробить рекомендації для банків - як інформувати населення про свої послуги. Крім того, ЦБ підготував вказівку про порядок розрахунку і доведення до позичальника повної вартості кредиту, повідомляє РБК daily.

У ньому ЦБ установив, що розрахунок повної вартості кредиту проводиться у відсотках річних за формулою розрахунку ефективної процентної ставки. Вказівка зобов'язує банки інформувати позичальника в кредитному договорі про повну вартість кредиту, перелік і розміри платежів банку, включені і не включені у розрахунок вартості.

Крім того, ЦБ включив у розрахунок вартості кредиту платежі позичальника на користь третіх осіб: страховиків життя, відповідальності і майна, нотаріусів, оцінювачів.

Тим часом, відповідно до опублікованого вчора ж дослідження Національного агентства фінансових досліджень (НАФД), 15% росіян не вважають злочином обдурити банк, не повернувши йому кредит.

Серед мотивів своєї поведінки 60% назвали той факт, що банки самі обманюють позичальників, приховуючи реальну вартість кредитів. Завагалися назвати неповернення злочином ще 10% респондентів, і тільки 47% вважають неповернення грошей злочином. При цьому 15% учасників дослідження відзначили, що "особисто знайомі" з позичальниками, що не гасять свої кредити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування