Кожен шостий росіянин готовий обдурити банк, не повернувши йому кредит


Кожен шостий росіянин готовий обдурити банк, не повернувши йому кредит

ЦБ підготував пам'ятку позичальника по споживчих кредитах і рекомендував своїм піднаглядним банкам тримати її в "місцях видачі кредитів".

Банк Росії створив робочу групу з підвищення фінансової грамотності населення. Вона розробить рекомендації для банків - як інформувати населення про свої послуги. Крім того, ЦБ підготував вказівку про порядок розрахунку і доведення до позичальника повної вартості кредиту, повідомляє РБК daily.

У ньому ЦБ установив, що розрахунок повної вартості кредиту проводиться у відсотках річних за формулою розрахунку ефективної процентної ставки. Вказівка зобов'язує банки інформувати позичальника в кредитному договорі про повну вартість кредиту, перелік і розміри платежів банку, включені і не включені у розрахунок вартості.

Крім того, ЦБ включив у розрахунок вартості кредиту платежі позичальника на користь третіх осіб: страховиків життя, відповідальності і майна, нотаріусів, оцінювачів.

Тим часом, відповідно до опублікованого вчора ж дослідження Національного агентства фінансових досліджень (НАФД), 15% росіян не вважають злочином обдурити банк, не повернувши йому кредит.

Серед мотивів своєї поведінки 60% назвали той факт, що банки самі обманюють позичальників, приховуючи реальну вартість кредитів. Завагалися назвати неповернення злочином ще 10% респондентів, і тільки 47% вважають неповернення грошей злочином. При цьому 15% учасників дослідження відзначили, що "особисто знайомі" з позичальниками, що не гасять свої кредити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua