Біржі мало наторгували


Біржі мало наторгували

Держкомісія цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) завершила перевірку фондової біржі (ФБ) ПФТС, Української міжнародної ФБ, Київської міжнародної ФБ, "Іннекс", Придніпровської ФБ і "Південноукраїнської торгово-інформаційної системи". Член ДКЦПФР Микола Бурмака повідомив, що перевірка в I кварталі виявила, що вимоги положення "Про функціонування фондових бірж" виконує лише ПФТС, що має I і II рівні лістинга. "В інших бірж цього нема", - заявив пан Бурмака. Але й у ПФТС виявлені порушення: нестабільна робота сервера і прорахунки в організації торговельної сесії. Для неї максимальною санкцією буде попередження, відзначив чиновник.

Основне порушення інших бірж - нерегулярно проводяться торги. "Угод на деяких фондових біржах усього нічого. Комісія буде робити попередження, тому що, відповідно до положення, біржа - це постійно діючий фондовий ринок, - сказав Микола Бурмака. - Комісія може прийняти рішення, що робота майданчика не відповідає ліцензійним умовам. Відносно таких бірж ми будемо розглядати питання анулювання ліцензії".

За словами пана Бурмаки, держкомісія вивчала справедливу ціну угод і ліквідність на цих біржах.

"У світі це прибутковий бізнес, а в нас біржі були створені або на продаж, або для приватизаційних угод, але не було завдання, що біржа створює та організовує ринок",- відзначив він. В II кварталі комісія почала перевірку Української міжбанківської валютної біржі та Української ФБ. Східноєвропейську ФБ і ФБ "Перспектива" будуть перевіряти після закінчення року з моменту одержання ними ліцензії. Відзначимо, що на ПФТС в 2007 році припало 87% виконаних договорів. Голова правління Придніпровської ФБ Борис Білий заявив, що майданчик може виконати будь-яку вимогу комісії: "Якщо потрібно буде торгувати щодня - будемо робити щоденні обсяги. Якщо комісія ще щось придумає - будемо робити і це. Ми витончені, що хочеш можемо обійти". А голова правління Київської міжнародної ФБ Олег Ткаченко впевнений, що в біржі і зараз постійно діючий ринок: "У нас торговельна сесія проходить щодня з 10 до 15 години. Інша справа, що заявки не завжди є, але їх дає не біржа, а торговці. До нас не може бути претензій, торги в нас є, а нульовий результат - теж торги".

Голова правління ФБ "Іннекс" Олена Скляр вважає, що комісія повинна висувати претензії до торговців цінними паперами, стимулюючи їх проводити угоди на майданчиках.

"Щоденних угод немає на жодній біржі, крім ПФТС, це правда. Але нехай борються, подивимося, як у них це вийде", - сказала вона. Директор "Південноукраїнської торгово-інформаційної системи" (ПТІС) Ольга Ніколенко відзначила, що власники ПТІС лише в червні визначаться з доцільністю одержання статусу фондової біржі.

Юристи говорять, що впевненість бірж цілком обґрунтована, адже в положенні "Про функціонування фондових бірж" і законі "Про цінні папери і фондовий ринок" немає чіткого визначення терміна "регулярні торги". Розділ III положення говорить, що "біржа забезпечує умови для проведення регулярних біржових торгів на постійно діючій основі кожного торговельного дня, що є робочим за законодавством". Визначається лише час торговельних сесій та їхня кількість. "Біржі зможуть апелювати до цієї норми однозначно, оскільки в ліцензійних умовах немає поняття, що торги повинні проводитися щодня на суму не менше, ніж 'Y', або що не менше 'X' угод повинно бути укладено", - стверджує партнер юридичної компанії "Кузнєцов і партнери" Денис Кузнєцов.

На думку юриста Сергія Власенка, ДКЦПФР для того, щоб позбавити біржі ліцензій, необхідно внести зміни в закон "Про цінні папери і фондовий ринок", тому що зміни в положення можуть бути оскаржені в адміністративному суді. "Навіть якщо комісія внесе якісь зміни у свої положення, то це нічого не буде означати, - сказав він.- Біржі розтягнуть рішення комісії по десятьох окружних адміністративних судах, і вони призупинять дію положення".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua