Справа про банкрутство "Енергоатому" направлена у Верховний суд


Справа про банкрутство "Енергоатому" направлена у Верховний суд

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" оскаржило у Верховному суді України визначення Вищого господарського суду України (ВГСУ), яким останній продовжив строки прийому від ТОВ "ВВД" (Київ) касаційної скарги на рішення Господарського суду Києва про припинення провадження в справі про банкрутство НАЕК, повідомила прес-служба держпідприємства.

"Енергоатом" уточнює, що "ВВД" при подачі касаційної скарги у ВГСУ 13 грудня 2007 року не надало суду доказів виконання вимог Господарсько-процесуального кодексу (ГПК) України в частині відправлення копії скарги іншим сторонам у справі. Тому ВГСУ 5 лютого 2008 року повернув "ВВД" скаргу без розгляду.

Невиконання зазначених вимог ГПК не може бути визнано поважною причиною пропуску строків оскарження судових рішень. Однак суддівська колегія ВГСУ продовжила цей строк і прийняла скаргу "ВВД" до розгляду після того, як приватна компанія направила копії скарги сторонам у справі, підкреслюється в повідомленні НАЕК.

Раніше юристи також установили, що в касаційній скарзі "ВВД" на рішення Госпсуду Києва про припинення провадження в справі про банкрутство НАЕК відсутня суть порушення або неправильного застосування судом норм матеріального або процесуального права, тому скарга, відповідно до ГПК, повинна бути повернута заявникові без розгляду.

Виявлені порушення ставлять під сумнів неупередженість колегії суддів ВГСУ при розгляді скарги "ВВД" і можуть продовжитися винесенням рішення, що буде суперечити принципам всестороннього, повного та об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, відзначає прес-служба держпідприємства.

"Енергоатом" 22 травня 2008 року заявив про відвід суддівської колегії ВГСУ у зв'язку з виявленими порушеннями. Перенесений на 27 травня розгляд скарги "ВВД" не відбувся через передачу справи у Верховний суд України, уточнюється в повідомленні НАЕК.

Справу про банкрутство "Енергоатому" Госпсуд Києва порушив у грудні 2003 року за заявою енергопостачальної компанії ВАТ "Донецькобленерго". Пізніше в перелік кредиторів були включені ще 11 компаній, у тому числі "ВВД" та "Електропівденьмонтаж-10" (Запоріжжя).

Госпсуд Києва визначенням від 23 листопада 2007 року задовольнив звернення кредиторів про відкликання вимог до НАЕК і виключив їх з відповідного переліку. Провадження в справі про банкрутство генкомпанії було припинено 6 грудня 2007 року.

"ВВД", за даними НАЕК, 13 грудня 2007 року направило у ВГСУ касаційну скаргу на визначення Госпсуду Києва від 23 листопада і 6 грудня на тій підставі, що товариство не було проінформовано про існування звернення кредиторів, а його заява була підроблена.

Визначення від 6 грудня 2007 року також оскаржив "Електропівденьмонтаж-10" у Київському апеляційному господарському суді, що 4 лютого 2008 року вирішив залишити без змін рішення Госпсуду Києва про припинення справи про банкрутство "Енергоатому".

Судові розгляди між "Енергоатом" і "ВВД" тривають із 2001 року. "ВВД" намагається через суд стягнути з держпідприємства близько 60 млн грн за неліквідне обладнання, поставлене на Південно-Українську АЕС наприкінці минулого століття.

"ВВД" в 1999 році за договором комісії поставило генкомпанії чотири ротори низького тиску у вигляді високотехнологічного обладнання виробництва Ленінградського металевого заводу. Ротори були придбані посередником у компанії Gentwin Systems (Ірландія) за $18 млн.

Пізніше правоохоронні органи України встановили, що поставлене "ВВД" компанії "Енергоатом" обладнання раніше було списано з недобудованої Кримської АЕС і реалізоване за цінами металобрухту комерційним структурам, а керівництву Південно-Української АЕС у свій час були пред'явлені підроблені документи.

Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України порушило кримінальну справу за фактом шахрайства з боку посадових осіб "ВВД".

Госпсуд Києва наприкінці січня 2008 року підтвердив відсутність в "Енергоатому" зобов'язань перед "ВВД".

Служба безпеки України в 2007 році заборонила в'їзд на територію країни молдавському підприємцеві В'ячеславу Платону, що, за даними НАЕК, контролює "ВВД".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua