193
Без права на ліцензію
— Енергетика
В Україні з початку року не видано жодного дозволу на видобуток і розробку нафтогазових родовищ.
Адже згідно з новим порядком, розподілом усіх ліцензій, зокрема і вуглеводневих, має займатися Кабінет Міністрів. Хоча хто саме - конкретно не визначено.
На думку Миколи Мартиненка, голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, усі ліцензійні скандали, які відбуваються в Україні, виникають через Кабмін.
Адже кожен новий, приходячи до влади, намагається змінити порядок видачі дозволів "під себе".
За його словами, наразі повторюється ситуація 2003-го року, коли увесь рік дозволів майже не видавалося. Інше неврегульоване питання: поділ ліцензій на геологорозвідувальні та експлуатаційні.
Адже той, хто вклав великі кошти й ризикував, розвідуючи й відкриваючи родовище, у підсумку на однакових умовах з іншими конкурсантами має боротися за отримання ліцензії на експлуатацію.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Сім країн ЄС збільшили імпорт російських енергоносіїв у 2025 році
Як залишатися на зв’язку під час знеструмлень: поради Мінцифри
Президент: США готові допомогти з відновленням пошкодженої енергосистеми України
Які області з аварійними відключеннями, де діє графік
Чи будуть в Україні погодинні графіки відключень світла
«Нафтогаз» просить українців економити газ через атаку рф