Україна буде продавати Молдові світло за ринковими цінами


Україна буде продавати Молдові світло за ринковими цінами

Україна і Молдова домовилися перейти на ринкову ціну експортованої Україною електроенергії в Молдову із червня 2009 року.

Про це повідомив журналістам міністр палива та енергетики Юрій Продан після зустрічі з першим віце-прем'єр-міністром Молдови Ігорем Додоном.

Сторони дійшли згоди, що, починаючи із червня 2008 року, Україна підвищить щомісячну вартість експортованої в Молдову електроенергії і, таким чином, із червня 2009 року перейде на ринкову ціну (ціна не нижче тієї, котра склалася на оптовому ринку електроенергії України).

"Ми змінили підхід і ми зробили цю криву більш крутою для того, щоб через рік ми перейшли на чітку формулу оптової ринкової ціни", - сказав Продан.

Починаючи із середини 2007 року, Україна щомісяця підвищувала вартість експортованої електроенергії на 0,001 долара за квт-г.

За словами Продана, якби дана динаміка збільшення ціни збереглася, то до червня 2009 року вона на експортовану в Молдову електроенергію склала б 0,053-0,054 долара за квт-г, у той час як на сьогодні ціна на оптовому ринку електроенергії досягає 0,06 доларів за квт-г.

Продан підкреслив, що молдавська сторона погодилася з подібним підходом.

Як повідомлялося, у серпні Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" та Energocom (Молдова) домовилися про щомісячне підвищення вартості електроенергії на 0,001 долар/квт-година, поки рівень ціни на експортовану електроенергію не досягне рівня цін на українському енергоринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua