ОПЕК: Потреба в нафті знизиться до 86,95 млн барелів на день


ОПЕК: Потреба в нафті знизиться до 86,95 млн барелів на день

Експерти ОПЕК трохи знизили колишній прогноз збільшення глобального споживання сирої нафти в 2008 році. Як відзначається в щомісячному огляді організації, потреби світової економіки в сирій нафті досягнуть цього року в середньому 86,95 млн барелів на день.

У порівнянні з минулим роком приріст складе приблизно 1,2 млн барелів на день.

На думку експертів ОПЕК, збільшення споживання нафти буде цілком забезпечено за рахунок Китаю, Індії та держав Латинської Америки та Близького Сходу, що динамічно розвиваються, повідомляє ПРАЙМ-ТАСС.

Потреби американської економіки залишаться приблизно на колишньому рівні, тоді як в інших промислово розвинених країнах споживання нафти скоротиться в першу чергу через істотне скорочення попиту на транспортне паливо в другому кварталі.

Видобуток нафти в країнах, що не входять в ОПЕК, говориться в доповіді, зросте в 2008 році на 0,74 млн барелів на день і досягне 50,18 млн барелів на день.

При цьому потреби світового ринку в нафті, що добувається в рамках ОПЕК, складуть 31,8 млн барелів на день, що на 0,12 млн нижче від показника за 2007 року.

За прогнозами експертів ОПЕК, темпи збільшення видобутку нафти в Росії в порівнянні із прогнозом місячної давнини трохи сповільняться. Загальний обсяг нафтовиробництва в Росії зросте в 2008 році на 0,46 млн барелів на день і досягне в середньому 9,91 млн барелів на день.

Щоденний видобуток нафти в Казахстані збільшиться в нинішньому році до 1,45 млн барелів, а в Азербайджані - до 1,06 млн барелів.

У квітні сумарний видобуток нафти в рамках ОПЕК скоротився в порівнянні з попереднім місяцем на 393 тис. барелів на день і склав 31,70 млн барелів на день.

Ціна одного бареля "нафтового кошика" ОПЕК, що складається з 13 основних експортних сортів нафти всіх країн-членів цієї організації, практично не змінилася і склала в середу 118,78 доларів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua