ОПЕК очікує зростання цін на нафту до 200 дол за барель


ОПЕК очікує зростання цін на нафту до 200 дол за барель

Президент ОПЕК Шакіб Хеліль попередив, що ціна бареля нафти може піднятися до $200, і картель навряд чи зможе якось цьому запобігти, повідомляє Bloomberg.

Хеліль заявив, що високі ціни на нафту підтримуються слабким доларом і світовою політичною нестабільністю. “Я не думаю, що збільшення обсягів видобутку відіб'ється на цінах, тому що зараз спостерігається баланс попиту та пропозиції, а запаси бензину в Сполучених Штатах перебувають на найвищому рівні за минулі п'ять років”, - відзначив Хеліль.

Він додав, що високі ціни на нафту “підтримуються рецесією в американській економіці та економічній кризі, що торкнувся кілька країн”. На його думку, все це веде до девальвації долара, а зниження курсу долара на 1% призводить, за підрахунками Хеліля, до росту ціни на нафту приблизно на $4 за барель.

США неодноразово просили ОПЕК збільшити видобуток нафти. Деякі сенаторів від демократичної партії запропонували навіть припинити поставки озброєнь у країни-члени ОПЕК, якщо вони будуть ігнорувати прохання американської влади.

Американські сенатори стверджують, що в сформованій ситуації винуваті тільки країни ОПЕК. Особливі претензії пред'являються до Саудівської Аравії, найбільшого і найбільш впливового члена картелю. Минулого тижня сенатори направили президенту США Джорджу Бушу лист, у якому прямо вказується на те, що Саудівська Аравія за минулі три роки скоротила обсяги видобутку нафти на 2 млн. барелів на день незважаючи на зростання цін на “чорне золото”.

Аналітики розцінюють заява президента ОПЕК, як обґрунтування відмови проханням США і Європи збільшити обсяги видобутку нафти для розрядки ситуації на світовому ринку. Адже якщо ціна на нафту не залежить від фундаментальних факторів, то навіщо й збільшувати видобуток.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua