Інфляція у Великобританії перевищить 3% у найближчі 12 місяців


Інфляція у Великобританії перевищить 3% у найближчі 12 місяців

Інфляція у Великобританії перевищить 3% у найближчі дванадцять місяців і буде триматися близько до цього рівня довше, ніж в 2007 році, заявив голова Банку Англії Мервін Кінг, повідомило агентство Bloomberg.

"Цілком імовірно, що інфляція досягне 3% або буде вищою, з огляду на негативний вплив рекордної вартості енергоносіїв і продуктів харчування, - сказав М.Кінг, виступаючи в парламенті. - Період, протягом якого темпи зростання цін будуть близькі до 3%, виявиться більш тривалим, ніж торік".

За словами М.Кінга, керівництво центробанку продовжить стикатися із труднощами при прийнятті рішень щодо рівня базової процентної ставки, з огляду на уповільнення темпів економічного зростання одночасно із прискоренням інфляції.

За межами банківського сектора британська економіка "перебуває в прекрасній формі", відзначив М.Кінг.

Коментарі голови Банку Англії пояснюють, чому британський ЦБ знижує процентні ставки більш повільно, ніж Федеральна резервна система (ФРС) США, що скоротила ставку на 3 процентних пункти з вересня минулого року. Банк Англії зменшив ставку тричі із грудня 2007 року.

"Немає сенсу підвищувати ставку в цей час, оскільки ослаблення економіки повинне привести до уповільнення інфляції до рівня нижче 3%", - заявив М.Кінг.

За його словами, рішення про уливання ліквідності в банківську систему було прийнято не для того, щоб підтримати ринок іпотечного кредитування, розхитаний в умовах кризи в кредитній сфері.

"Було б серйозною помилкою повернути іпотечний ринок туди, де він був рік тому, - відзначив голова Банку Англії. - План ЦБ націлений на відновлення довіри до банківської системи в цілому".

Він також відзначив, що центробанк як і раніше націлений на втримання інфляції в країні нижче рівня 2%.

Темпи зростання споживчих цін у Великобританії перевищують 2% уже шість місяців підряд. У березні інфляція склала 2,5% у річному вирахуванні.

Згідно із прогнозом Міжнародного валютного фонду, темпи економічного зростання Великобританії складуть цього року 1,6%, що є мінімальним рівнем за останні 16 років

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua