Створення Зони вільної торгівлі з ЄС очікується у найближчій перспективі


Створення Зони вільної торгівлі з ЄС очікується у найближчій перспективі

Створення Зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом очікується у найближчій перспективі, повідомив у коментарі "Дзеркалу тижня" представник України при ЄС Андрій Веселовський.

"Песимістичні прогнози, відповідно до яких переговори із ЗВТ тягтимуться три-п’ять років, абсолютно безпідставні. Потрібно розраховувати на значно коротший строк", - заявив дипломат.

При цьому майбутня зона вільної торгівлі, за словами Веселовського, охоплюватиме практично всі товари і послуги.

"Як правило, ЗВТ починається тоді, коли вільна торгівля поширюється на 95% товарів і послуг. Ми хочемо зробити більше, - розповів він. - Євросоюз це почув і налаштований відповідати адекватно".

За словами Веселовського, під час першого раунду переговорів про створення ЗВТ, що відбувся днями у Брюсселі, стало очевидним, що позиції України і ЄС в питаннях торгівлі достатньо близькі. "Розбіжностей і проблем, принаймні на даному етапі, не надто багато, як це вважалося раніше", - відзначив дипломат.

При цьому, за його словами, на даному етапі сторони домовилися не коментувати хід переговорів, оскільки обговорювані на переговорах масштаби і терміни зниження тих або інших тарифів впливають на реальні економічні і фінансові процеси, й інформація, котра просочиться в ЗМІ, може дати комусь перевагу перед конкурентами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua