Тимошенко назвала 10 пріоритетів економічного співробітництва з Росією


Тимошенко назвала 10 пріоритетів економічного співробітництва з Росією

На третьому засіданні Україно-російської міждержавної комісії були погоджені 10 пріоритетів економічного співробітництва між двома країнами.

Про це заявила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

За її словами, "перший пріоритет. Україна стала членом СОТ, а Росія найближчим часом стане членом СОТ. Україна в цьому процесі допоможе Росії настільки, наскільки буде мати можливості. І вже зараз відносини в сфері торгово-економічного співробітництва потрібно вибудовувати у відповідності і з урахуванням норм і правил СОТ".

Другий пріоритет, за словами Прем'єра, підписання стратегічних довгострокових угод на поставку природного газу в Україну і здійснення транзиту російського природного газу через територію України в європейські країни. "Краще б, якби угода була підписана на 10 і більше років, щоб ми просто бачили - наскільки ми перспективно та прогресивно рухаємося один для одного", - відзначила Тимошенко.

Третій пріоритет, як сказала вона, стосується співробітництва в атомній енергетиці і ядерних матеріалах.

Четвертий - "це наше безумовне і повне співробітництво в системі виробництва ядерного палива. Це стосується і спільного освоєння родовищ урану та цирконію, і участі України в діяльності Міжнародного центру зі збагачення урану".

П'ятий пріоритет - це виробнича кооперація.

Шостий пріоритет, відзначила Тимошенко, - це реалізація спільних проектів в сфері авіабудування. Але не просто реалізація спільних проектів, а мова йде про інтеграцію російського підприємства ВАТ "Об'єднана авіабудівельна корпорація" та українських авіабудівельних підприємств. "Ми можемо спільно освоїти ринки саме тих літаків, які сьогодні потрібні світові, не тільки двом нашим країнам", - додала український Прем'єр.

Сьомий пріоритет, як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, - це співробітництво України і Росії в сфері космічної промисловості.

Пріоритет номер вісім - це забезпечення спільних проектів у системі побудови логістичних центрів, у тому числі в країнах, що межують із Російською Федерацією та Україною.

Дев'ятий пріоритет - це спільна партнерська діяльність із забезпечення безпеки мореплавання, захисту морського середовища, а також транспортного сполучення в Керченській протоці та Азово-Чорноморському басейні.

Десятий пріоритет - це побудова на базі спільних документів (до 1 серпня така програма повинна бути створена) співробітництва в сфері нанотехнологій.

"Я думаю, що 10 пріоритетів - це дуже конкретний підхід. Потрібно, щоб наше співробітництво не просто обговорювалося на засіданнях комітетів і комісій, але й стало реальністю, дало економічний результат нашим двом країнам.

Переговори, на мій погляд, пройшли дуже конструктивно. Вони були прекрасно підготовлені двома командами", - підсумувала Тимошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua