МЕРТ РФ: Вступ України до СОТ не викликає серйозної занепокоєності Росії


МЕРТ РФ: Вступ України до СОТ не викликає серйозної занепокоєності Росії

Вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ) не викликає у Росії серйозної стурбованості, заявив сьогодні журналістам заступник міністра економічного розвитку і торгівлі РФ Андрій Бєлоусов.

"Як такої проблеми ми в цьому не бачимо, я думаю, швидких змін не відбудеться", - сказав він. Заступник голови МЕРТ звернув увагу на те, що рівень захисту українського ринку знижений у зв'язку зі вступом до цієї міжнародної організації, і тепер цей рівень буде нижчий від російського за низкою показників. А.Бєлоусов нагадав, що, вступаючи до СОТ, Україна погодилася на нульове ввізне мито на алкоголь. Тому, вважає заступник міністра, найближчим часом на український ринок "хлине потік" якіснішої продукції, зокрема алкогольної, російського виробництва.

"Україна не раз заявляла, що зацікавлена в швидкому вступі Росії до СОТ", - нагадав А.Бєлоусов. Він додав, що в даний час Росія і Україна ведуть один проти одного низку антидемпінгових розслідувань, і Україна повинна бути зацікавлена у використанні механізмів СОТ у даних процедурах.

Відзначимо, в штаб-квартирі Світової організації торгівлі в Женеві увечері 16 квітня ц.р. отримали офіційне повідомлення про ратифікацію Україною документу про її вступ. Таким чином, Україна набуде членство у СОТ через 30 днів.

Нагадаємо, 16 квітня Президент України Віктор Ющенко підписав закон "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до СОТ", датований 10 квітня. Того ж дня Україна направила відповідну ноту генсеку СОТ Паскалю Ламі.

Цей закон був винесений В.Ющенком на розгляд Верховної ради і зареєстрований 2 квітня. У документі відзначено, що членство України в СОТ передбачає сплату щорічного членського внеску, який цього року складе 350 тис. швейцарських франків. Розмір щорічного внеску країни-члена до бюджету СОТ визначається на основі методичних рекомендацій Комітету з питань бюджету, фінансування і управління СОТ і залежить від об'єму зовнішньої торгівлі країни. Окрім щорічного внеску, Україна також повинна буде зробити одноразовий внесок до робочого фонду СОТ.

5 лютого ц.р. в Женеві В.Ющенко і генеральний директор СОТ Паскаль Ламі підписали Протокол про вступ України до СОТ. Згідно з процедурою вступу, Україна повинна ратифікувати протокол про своє приєднання до 4 липня ц.р. і протягом 30 днів направити повідомлення про це до Генерального секретаріату СОТ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua