Україна і Росія створять робочу групу по Укртатнафті


Уряди України і РФ мають намір створити робочу групу з врегулювання ситуації в ЗАТ Укртатнафта, що контролює найбільший український Кременчуцький НПЗ.

Таке рішення прийме україно-російський комітет з економічного співробітництва, засідання якого відбудеться в Києві під керівництвом прем'єрів Юлії Тимошенко та Віктора Зубкова. Група почне роботу в найкоротший термін, не виключено, що вже в травні.

Нагадаємо, що ЗАТ Укртатнафта створено в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій Укртатнафти належать державі і передані в статутний фонд НАК Нафтогаз України, 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ Татнафта), 8,6% - компанії Татнафта (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ Корсан, афілійоване із групою Приват.

19 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет Міністрів України має намір найближчим часом призначити нове керівництво на ЗАТ Укртатнафта (Кременчуцький НПЗ). За її словами, "на жаль, це підприємство було в попередні роки, я маю на увазі 2007 рік, захоплено деякою комерційною структурою, що має всього 1,5 відсотка, а держава, що після вчорашнього рішення суду має 62%, - не має там ні менеджменту, ні представництва, нічого".

Антимонопольний комітет України 24 березня ц.р. порушив справи проти ЗАТ ЛИНИК (Лисичанський НПЗ, Луганська область) і ЗАТ Укртатнафта (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) за ознаками зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку нафтопродуктів.

За його словами, попередній аналіз ситуації за період з кінця 2007 року по лютий 2008 свідчить про необґрунтоване підвищення цін цими оптовими операторами ринку нафтопродуктів.

Нагадаємо, що перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов вважає ситуацію на Кременчуцькому НПЗ однією із причин подорожчання бензину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua