Трансафганський газопровід доставить туркменський газ у Південну Азію


Трансафганський газопровід доставить туркменський газ у Південну Азію

Туркменістан, Пакистан, Афганістан та Індія підписали рамкову угоду про будівництво трансафганського газопроводу, що буде доставляти туркменський газ у Південну Азію. Підписання договору стало підсумком переговорів, що завершилися напередодні в Ісламабаді, між представниками вищевказаних країн, передає Бі-бі-сі.

Будівництво газопроводу повинне початися в 2010 році, а перші поставки газу по ньому плануються на 2015 році. Вартість проекту оцінюється в 7,6 мільярда доларів. Довжина газопроводу складе 1,68 тисячі кілометрів, а пропускна здатність - 350 мільйонів кубометрів газу на добу.

Сьогодні ж представники Індії та Пакистану проведуть переговори з іранцями про будівництво аналогічного газопроводу, що буде доставляти іранський газ у ці країни.

Ідея будівництва газопроводу через Афганістан вартістю кілька мільярдів доларів існує більше 10 років, однак напруженість в Афганістані перешкоджала її здійсненню.

Туркменістан, що володіє найбільшими запасами газу в Центральній Азії, обмежений в його експорті трубопровідною системою російського "Газпрому" і намагається знайти шляхи диверсифікованості поставок. Метою даного проекту є експорт газу в Пакистан та Індію

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua