Україна розраховує на рівні прем'єр-міністрів домовитися з Росією виключити з 2009 "РосУкрЕнерго" зі схеми поставок газу


Україна розраховує на рівні прем'єр-міністрів домовитися з Росією виключити з 2009 "РосУкрЕнерго" зі схеми поставок газу

Україна розраховує на рівні прем'єр-міністрів домовитися з Росією виключити з 2009 року "РосУкрЕнерго" зі схеми поставок газу.

Про це заявив журналістам перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов.

"Ми сподіваємося, що переговори на рівні керівників урядів України й Росії приведуть до того, що ми з вами позбудемося зовнішнього посередника, такого як "РосУкрЕнерго", і все-таки вийдемо на прямі контракти... Я сподіваюся, що на наступний рік ми будемо мати прямі угоди без посередників і ціни, які будуть відповідати як України, так і Росії", - сказав він.

Зі слів Турчинова, Україна розплатитися за поточний споживаний газ вчасно.

Як повідомляло агентство, прем'єр Росії Віктор Зубков має намір відвідати Україну для участі в роботі міжурядового комітету з економічного співробітництва 28 квітня.

12 березня "Нафтогаз України" й "Газпром" підписали "Угоду про розвиток відносин у газовій сфері", відповідно до якої постачальником газу в Україну може виступати як "Газпром" так й "РосУкрЕнерго".

Після цього Кабмін затвердив зазначену угоду з виправленнями, однієї з яких й є точне закріплення в документі "Газпрому" як постачальника газу до кордону України й виключення "РосУкрЕнерго".

"Нафтогаз України" й "Газпром" повинні погодити угоду з урахуванням всіх виправлень, після цього воно набуде чинності.

Тепер постачальником газу в Україну залишається "РосУкрЕнерго", 50% якого належить "Газпрому", 45% - українцеві Дмитру Фірташу, 5% - ще одному українському бізнесменові Івану Фурсіну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua