Бойко: Україну чекають складні переговори про ціну на газ в 2009 році


Бойко: Україну чекають складні переговори про ціну на газ в 2009 році

Уряду Юлії Тимошенко потрібно проводити складні переговори про ціну на газ для України в 2009 році: уже до кінця поточного року ціна на газ для європейських споживачів складе 370 доларів за тисячу кубометрів. Про це сьогодні під час відеомоста "Київ-Москва" заявив екс-міністр енергетики України, депутат Партії Регіонів Юрій Бойко.

За його словами, переговори для Тимошенко (якщо вона, звичайно, не буде відправлена у відставку в результаті конфлікту з Віктором Ющенком) будуть ускладнюватися декількома факторами. Насамперед тим, що нинішній уряд сам провокує погіршення відносин з Росією.

"Наше керівництво тільки на словах, а не на ділі декларує необхідність поглиблення відносин України та Росії. На ділі ми бачимо радикальні заяви про необхідність виводу Чорноморського флоту, кроки з обмеження російськомовного населення, у результаті ми можемо констатувати, що україно-російські відносини переживають непростий період. Вони перейшли в стадію гострого загострення", - підкреслив Бойко.

"На даний момент у газових відносинах більше політики, ніж економіки", - охарактеризував він тактику уряду Юлії Тимошенко на переговорах з Росією.

За словами Бойка, ситуація вкрай ускладнюється ще й тим, що раніше середньоазіатські країни, чий газ споживає Україна, уже заявили про підвищення в 2009 році цін до рівня європейських.

"Я думаю, що нас чекають дуже складні переговори щодо постачання газу в наступному році. Якщо говорити про параметри, то за прогнозами вартість газу для Європейського Союзу в 4 кварталі 2008 року - це вже 370 доларів на кордоні з ЄС. Я думаю, що далі газ дешевшати та енергоресурси в цілому, як показує практика, не будуть. Вони будуть тільки дорожчати. Вартість нафти вже перевалила 117 доларів за барель", - підкреслив екс-міністр.

Така ситуація, згідно із прогнозом Бойка, "ставить нашу країну, її економіку в дуже складне становище".

Ще один негативний фактор, що впливає на переговори з "Газпромом" - наявність заборгованості України за спожитий газ.

Бойко прогнозує, що остаточна сума заборгованості перед Росією буде оголошена вже в найближчі два тижні, однак "у будь-якому вигляді, наявність заборгованості в наступних переговорах ставить країну в збиткове становище".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua