Інфляція в Японії в березні стала максимальною за 10 років - 1,2%


Інфляція в Японії в березні стала максимальною за 10 років - 1,2%

Споживчі ціни в Японії виросли в березні на максимальне значення за останні 10 років у результаті перекладання компаніями своїх зростаючих витрат на споживачів, повідомило агентство Bloomberg.

Індекс базових цін, не враховуючі свіжі овочі та фрукти, рибу, піднявся минулого місяця на 1,2% у річному вирахуванні (проти 1% у лютому і 0,8% у січні та грудні).

Значення інфляції збіглося із середнім прогнозом аналітиків. Аналітики побоюються, що зростання цін знизить оптимізм споживачів та їхні витрати, а також негативно вплине на компанії.

Учасники ринку підвищили прогнози, пов'язані з підвищенням Банком Японії протягом цього року процентної ставки, що становить зараз 0,5% річних. Імовірність такого підвищення підскочила з 38% до 66% після публікації показника інфляції.

Ще недавно ринок вважав, що Банк Японії може знизити ставку, щоб підтримати економіку країни. Тепер же для ЦБ на перший план виходять ризики інфляції, що штовхають нагору високі ціни на сировину і продукти харчування.

До жовтня минулого року індекс базових цін у Японії знижувався.

За прогнозами, збільшення ВВП країни цього року виявиться мінімальним за останні 5 років

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua