Експертна оцінка: ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 - 225 доларів


Експертна оцінка: ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 - 225 доларів

Тривале стрімке зростання попиту на енергоносії, насамперед у країнах Азії, може привести до того, що ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 року - 225 доларів. Такий прогноз міститься в оприлюдненій в четвер доповіді, підготовленій експертами одного з найбільших канадських банків - Canadian imperial bank of commerce.

"Поки ще неясно, чи досягнуто піковий рівень нафтовидобутку в глобальному масштабі, однак стає усе більш очевидним, що прогнози наявності нафти на світових ринках указують на настання періоду безпрецедентної нестачі енергоносіїв", - відзначив головний економіст банку Джефф Рубін.

Для пересічних канадців це буде означати збільшення витрат на бензин: до літа нинішнього року - до 1,24 канадських долара за літр (1,21 долара США), а до 2012 року ціна літра бензину може досягти 2,25 канадських долари (1,96 долара США за нинішнім курсом), констатує ІТАР-ТАРС.

"Темпи зростання економіки сповільнюються, і в цих умовах збільшення цін на пальне обернеться набагато більш серйозними проблемами, - відзначив у зв'язку з цим член палати громад канадського парламенту від ліберальної партії Ден Мактиж. - Все це завдасть шкоди економіці".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua