З травня "Газпром" буде напряму продавати газ Україні


З травня "Газпром" буде напряму продавати газ Україні

Національна комісія регулювання електроенергетики України видала ТОВ "Газпром збут Україна" п'ятирічну ліцензію на постачання природного газу за нерегульованим тарифом в обсязі 7,5 млрд кубометрів на рік.

Раніше керівництво "Нафтогазу України" підписало контракт на закупівлю газу в 2008 році з колишнім трейдером - RosUkrEnergo, якого прем'єр Юлія Тимошенко хотіла ліквідувати в газовому ланцюжку.

"Газпром" зумів одержати гарантії довгострокової присутності на ринку кінцевих споживачів України, як й у випадку зі збереженням RosUkrEnergo у схемі поставок, всупереч позиції прем'єр-міністра країни Юлії Тимошенко, пише "Час новин".

Директор "Газпром збут Україна" Анатолій Подмишальський повідомив, що газ піде великим споживачам - хімічним і металургійним підприємствам, а також гірничо-збагачувальним комбінатам. Компанія має намір почати поставки природного газу промисловим споживачам з 1 травня 2008 року, для чого крім договорів зі споживачами необхідно укласти контракт на закупівлю імпортного газу в "Нафтогазу".

Відповідно до березневих домовленостей між російською та українською держкомпаніями "Нафтогаз" стає імпортером газу замість "УкрГазЕнерго", а "Газпром" одержує можливість закуповувати в нього 7,5 млрд кубометрів на рік відразу після розмитнення із символічною націнкою (1 цент) для перепродажу промисловим підприємствам.

Маржа газпромівської "дочки" може становити 6-7 доларів з тисячі кубометрів, або 40-50 млн доларів до кінця року (якщо ціни на газ не будуть переглянуті, як це пропонується зробити з 1 липня).

Основна проблема, через яку сторони ніяк не можуть оголосити про врегулювання проблеми, - розрахунки за газ у січні-квітні, коли газ надходив в Україну в обстановці "документального хаосу". У квітні навіть була порушена справа про контрабанду газу відносно керівництва "Нафтогазу".

Надання дочці "Газпрому" п'ятирічної ліцензії йде в розріз із інтересами прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, вважає РБК daily. Вона наполягала на тому, щоб в угоді від 12 березня було прописано, що "Газпром" одержить право на прямі поставки в Україну тільки на 2008 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua