"Газпром" готовий купити 51% акцій ТНК-ВР за 20 млрд дол.


"Газпром" готовий купити 51% акцій ТНК-ВР за 20 млрд дол.

Держкомпанія Газпром готова заплатити $20 мільярдів за 50-процентну частку російських акціонерів ТНК-ВР і 1,0 відсоток з аналогічного пакета британської BP, повідомила газета "Ведомости" з посиланням на близьке до керівництва Газпрому джерело, що стверджує, що угода відбудеться до кінця року.

Чутки про швидкий перехід російської частки в ТНК-ВР під контроль Газпрому ходять уже більше року, однак тріумвірат мільярдерів - Віктор Вексельберг, Михайло Фрідман і Леонард Блаватник - неодноразово заперечував бажання і намір продавати прибуткову компанію.

І цього разу високопоставлене джерело в Альфа-груп спростувало газеті факт переговорів з Газпромом і можливість продажу російськими акціонерами їхньої частки в ТНК-ВР. У свою чергу, джерело, близьке до керівництва Альфа-груп, повідомило, що недавно Газпром повідомив російських акціонерів ТНК-BP про те, що домовився із ВР про покупку 1,0 відсотка, і вказав, що хотів би одержати контроль, однак акціонери ТНК-ВР не сприйняли це як нормальну пропозицію.

"Так справи не робляться", - цитує газета близьке Альфі джерело.

У той же час джерело, близьке до керівництва газової монополії, і ще одне - газета називає його близьким до одного зі співвласників ТНК-BP - стверджують, що питання про перехід ТНК-ВР під контроль Газпрому вже вирішене, ціна - $20 мільярдів, а термін - до кінця року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua