Високі ціни на нафту підривають фінансовий ринок


Високі ціни на нафту підривають фінансовий ринок

23 квітня ціни на нафту продовжували залишатися на рекордному рівні. Під час торгів у Нью-Йорку ціна "чорного золота" досягла майже 120 доларів за барель. Таким чином, з початку року нафта подорожчала майже на чверть, повідомляє агентство AFP.

Експерти пов'язують це з нестабільністю в Нігерії, де був висаджений нафтопровід, зі зниженням обсягів видобутку в Мексиканській затоці, а також з можливим страйком нафтовиків Шотландії. На ціну нафти також впливають побоювання, що курс Євросоюзу на заміщення нафтопродуктів біопаливом може бути скоректовано і його частка буде не така висока, як передбачалося раніше.

Крім того, на ситуацію впливає ослаблення долара. 22 квітня курс американської валюти впав рекордно низько - за 1 євро давали вже долар і 60 центів.

У свою чергу, зростання цін на нафту підриває фінансовий ринок. Вона є однією із причин, через які європейська влада не хоче знижувати процентні ставки. Чергова заява про це представника Європейського центробанку привела до подальшого ослаблення долара. Інвестори вкладають гроші в нафту, що приводить до її подорожчання. Тим часом країни-експортери нафти переводять валютні резерви з долара в євро, що ще більше послаблює долар.

Ще одна причина ослаблення долара - несприятливий стан справ в економіці США. Ситуація на ринку нерухомості США, що є важливим індикатором економічного розвитку країни, залишається напруженою і показує, що криза ще не подолана.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua