При Мінюсті буде створено інститут уповноваженого урядом у боротьбі з корупцією


При Мінюсті буде створено інститут уповноваженого урядом у боротьбі з корупцією

При Міністерстві юстиції України планується створити інститут уповноваженого урядом у боротьбі з корупцією, повідомив міністр юстиції України Микола Оніщук.

"Мова йде про створення при Міністерстві юстиції інституту уповноваженого урядом у боротьбі з корупцією. Адже в Україні на сьогодні немає органу, який би координував роботу з боротьби з корупцією", - сказав голова відомства в інтерв'ю газеті "Дело", опублікованому в середу.

Оніщук підкреслив, що функції такого уповноваженого будуть полягати у взаємодії заступників керівників відомств, відповідальних за боротьбу з корупцією. Також, за словами міністра, уповноважений повинен буде "забезпечувати функції моніторингу, вивчення причин корупції, формування суспільної думки та кілька інших напрямків".

Разом з тим, Оніщук акцентував увагу на тому, що правоохоронні функції для уповноваженого не передбачаються.

"Карним переслідуванням за корупційні діяння займаються правоохоронні органи", - підкреслив міністр.

Він також нагадав, що в рамках перетворень планується створення спеціалізованого органа, що буде займатися слідством щодо антикорупційних діянь суддів, прокурорів, посадових осіб, так званого Антикорупційного бюро, можливо, на базі, підрозділу "К" Служби безпеки України

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua