Мінфін: З дефіцитом все в порядку - навіть краще, ніж хотіли


Мінфін: З дефіцитом все в порядку - навіть краще, ніж хотіли

Дефіцит загального фонду Державного бюджету України за перший квартал 2008 року склав 2,3 млрд. грн.

"Відповідно до планових показників, в І кварталі 2008 року по загальному фонді Державного бюджету дефіцит повинен був становити 8,4 млрд. грн., а за результатами фактичного виконання він склав лише 2,3 млрд. грн.", - говориться у відповіді Міністерства фінансів України на запит УНІАН.

У своєму запиті Агентство просило надати офіційне роз'яснення Мінфіну щодо інформації, оприлюдненої 11 квітня головою Національного банку України Володимиром Стельмахом у залі Верховної Ради. Зокрема, Стельмах тоді сказав, що витрати Держбюджету в першому кварталі були збільшені проти планових на 7 млрд. грн.

Як повідомлялося, Держказначейство і Мінфін раніше рапортували про те, що фактично за січень-березень в загальний фонд Держбюджету надійшло 37,494 млрд. грн., що на 3 млрд. грн. або 8,6% вище планового показника. При цьому за три місяці відкриті і зараховані на рахунки відкритих асигнувань головних розпорядників 29,76 млрд. грн., що становить 98,4% плану на цей період (у показнику не враховані суми наданих кредитів з Державного бюджету, а також витрати на обслуговування державного боргу і міжбюджетних трансфертів).

За інформацією Держказначейства, на витрати з обслуговування держборгу в першому кварталі було направлено 667,8 млн. грн (у т.ч. по внутрішньому - 180 млн. грн., зовнішньому - 487,8 млн. грн.), а на погашення держборгу - 1,028 млрд. грн. (у т.ч. внутрішнього - 710,1 млн. грн., зовнішнього - 318,1 млн. грн.).

Як повідомлялося в ЗМІ, у квітні ц.р., уперше з 2000 року, на офіційному сайті Держказначейства не була оприлюднена оперативна інформація про фактичні перерахування коштів у дохідну частину бюджету Держмитницею, ДПАУ і Нацбанком за квітень.

Поки відомство оприлюднило інформацію про бюджетний розклад на найближчий місяць, на період з початку року і дані про фактичне відхилення від плану, що давало можливість прогнозувати ризики можливого невиконання доходів бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua