Дубина знову спробує домовитись з "Газпромом"


Дубина знову спробує домовитись з "Газпромом"

22 квітня делегація НАК "Нафтогаз України" на чолі з головою правління Олегом Дубиною у Москві проводить переговори з керівництвом ВАТ "Газпром" щодо визначення схеми довгострокового партнерства між компаніями в газовій сфері.

"У той же час НАК "Нафтогаз України" виражає стурбованість спробами безпрецедентного тиску з боку зацікавлених бізнес-груп, які намагаються ускладнити та загальмувати проведення переговорів у Москві", - відзначає прес-служба НАК "Нафтогаз".

Повідомляється також, що 22 квітня під стінами центрального офісу "Нафтогазу України" була почата акція з метою дискредитації держхолдингу і його керівництва. За словами пікетників, вони відстоюють інтереси дніпропетровської групи "Приват" і бізнесмена Дмитра Фірташа.

"НАК "Нафтогаз України" вкотре відзначає, що для припинення "політичних шоу" і забезпечення стабільного та надійного постачання газом, промислові підприємства повинні укласти договори на постачання газу з постачальником природного газу - ДК "Газ України", - відзначено в прес-релізі компанії.

Як відомо, Кабінет міністрів України постановою 19 березня зобов'язав Міністерство палива та енергетики України і "Нафтогаз України" почати переговори з Росією щодо підготовки довгострокових угод на поставку газу.

Постанова також містить три зауваження до схваленої в цілому угоди про розвиток відносин у газовій сфері між НАК "Нафтогаз України" і російським ВАТ "Газпром" від 12 березня 2008 року у зв'язку з невідповідностями низці положень цього документа домовленостям президентів України та Росії, досягнутим під час їхніх переговорів 12 лютого 2008 року в Москві.

Зокрема, Кабмін виступає проти надання компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія) права продавати природний газ "Нафтогазу України" в 2008 році.

Разом з тим, Кабмін вважає за необхідне узгодження "Газпромом" переліку українських промислових споживачів газу, яким він має намір продавати газ через свою дочірню або афілійовану компанію з НАК "Нафтогаз України".

Також Кабмін вважає недоцільним передбачене угодою зобов'язання "Нафтогазу України" забезпечити для RosUkrEnergo відбір газу із ПСГ України і транзит центральноазіатського газу, що поставляють цією компанією через територію України європейським покупцям "за додатковими угодами у рамках чинних контрактів"... на період до моменту закінчення таких поставок".

12 березня "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали угоду про розвиток відносин у газовій сфері . Відповідно до угоди, з 1 квітня 2008 року дочірня або афілійована компанія ВАТ "Газпром" буде щорічно здійснювати прямі поставки газу промисловим споживачам України в обсязі не менше 7,5 мільярда кубометрів.

Раніше газ промисловим споживачам України поставляло спільне підприємство "Нафтогазу України" і RosUkrEnergo - ЗАТ "УкрГаз-Енерго".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua