Асоціація британських банкірів висловилась за "еволюційні зміни" в системі LIBOR


Асоціація британських банкірів висловилась за "еволюційні зміни" в системі LIBOR

Асоціація британських банкірів висловилася за "еволюційні зміни" у системі розрахунку ставки LIBOR, пише Financial Times.

При цьому вона висловила побоювання, що радикальний перегляд системи може привести до нової фази нестабільності на світових ринках кредитів і деривативів.

"Можливо, необхідні еволюційні зміни, і ми зібрали комісію для розгляду цього питання, - заявив голова групи LIBOR в асоціації Джон Юен. - Однак радикальна зміна ставки в нинішніх умовах буде не кращою стратегією".

LIBOR грає принципово важливу роль у світовій фінансовій системі. Показник обчислюється асоціацією щоранку в Лондоні на основі інформації, що надходить від банків по усім світі, і є відбиттям середньої процентної ставки, по якій банки видають один одному короткострокові кредити. Він є ключовим показником здоров'я банків. Його значення поширюється далеко за межі банківського сектора: виходячи з LIBOR установлюються ставки по корпоративних облігаціях, іпотечних кредитах і фінансових контрактах.

Останнім часом у банкірів з'явилися побоювання із приводу надійності ставки, і деякі з них закликають користуватися індексами, заснованими на реальних угодах.

На думку Юліана Ван Кана з BNP Paribas, що очолює лондонський Форум кредитних менеджерів, банки повинні повернутися до старого методу і брати інформацію про кредити в груп дилерів.

Крім того, у вівторок торговельна платформа Tradeweb запускає перший великий електронний майданчик для торгівлі коштами між банками та інституціональними інвесторами. Він може надати нові можливості для визначення тенденцій у кредитуванні.

Проте багато банкірів вважають, що відмовитися від LIBOR практично неможливо через обсяг існуючих деривативних контрактів, прив'язаних до цієї ставки

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua