Експерт: 30-40% газорозподільних мереж відпрацювали свій ресурс


Експерт: 30-40% газорозподільних мереж відпрацювали свій ресурс

Голова Ради профспілки працівників газових господарств Іван Яровий повідомив, що "на сьогоднішній день 30-40% газорозподільних мереж уже відробили свій ресурс".

На його думку, 46 мільйонів українців сидять на пороховій бочці через зношеність газових мереж. Він додав, що тариф на транспортування газу становить тільки 50-60% від необхідного.

"Що б ми тут не робили, які б гасла тут не були, поки держава не повернеться обличчям, дуже важко розраховувати на позитивний результат. Я не хочу, щоб так було, але 46 мільйонів наших громадян практично сидять на пороховій бочці! Єдиний вихід - установити нормальний тариф. Тоді можна запитати з людини й у плані відповідальності, і за все", заявив Яровий.

"Спочатку розподіляються кошти на собівартість та інвестиційні програми, а що залишилося - на транспортування. Абсолютно ніякої матеріальної зацікавленості і моральної відповідальності немає. Соціальні програми не вирішуються, зарплата низька і, природно, іде відтік кваліфікованих кадрів", сказав він.

За словами Ярового, Нафтогаз України і Національна комісія регулювання електроенергетики щоразу обіцяють переглянути тарифи, але "вибори йдуть щороку, і ніхто не хоче приймати непопулярні рішення".

Голова Ради профспілки працівників газових господарств також повідомив, що "на сьогоднішній день 30-40% газорозподільних мереж уже відпрацювали свій ресурс. На реконструкцію потрібні сотні мільйонів гривень. Вони і закладаються в інвестиційні програми, але коли реальних коштів нема, то практично нічого не робиться.

Нагадаємо, вранці 13 жовтня минулого року в житловому десятиповерховому будинку в Дніпропетровську на вулиці Мандриківській, 127 трапився вибух газу, що повністю знищив один з під'їздів і пошкодив ще десять сусідніх будинків.

Протягом шестиденних аварійно-рятувальних робіт з-під руїн витягли та опізнали тіла 23 загиблих.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua