МТС може брати участь у приватизації Укртелекому тільки в консорціумі з іншими компаніями


МТС може брати участь у приватизації Укртелекому тільки в консорціумі з іншими компаніями

ВАТ "Мобільні Телесистеми" (МТС) не планує самостійно брати участь у тендері із продажу держпакета ВАТ "Укртелеком", а тільки в консорціумі з іншими компаніями, заявив президент МТС Леонід Меламед на прес-конференції в понеділок у Москві.

"МТС не буде компанією, що консолідує "Укртелеком", - сказав Л.Меламед. - Ми будемо брати участь у конкурсі тільки на користь "Комстара" та АФК ("Система" - ІФ)".

Голова МТС відзначив, що інтерес оператора до цієї угоди обмежений і пов'язаний, насамперед, з можливостями використання ліцензії третього покоління (3G), що є в "Укртелекому", розвитком послуги швидкісного доступу в Інтернет.

"Ми бачимо потенціал (угоди - ІФ), який можна буде реалізувати, ставши учасником консорціуму", - сказав Л.Меламед.

Він припустив, що "Комстар-ОТС" "набагато більш підготовлено до такого роду покупки", з огляду на приналежні йому контрольний пакет МГТС, блок-пакет в "Связьинвесте".

Л.Меламед повторив, що остаточного рішення про участь МТС у тендері ще не прийнято, оскільки залишаються неясними фінальні умови продажу держпакета "Укртелекому".

Як повідомлялося раніше, інтерес до приватизації "Укртелекому" проявляє і ВАТ "Мегафон", що, однак, ще не прийняв рішення про участь у тендері. ВАТ "Вимпелком" не коментує можливість покупки держпакета "Укртелекому", посилаючись на "тихий період" напередодні розміщення євробондів.

На початку квітня кабінет міністрів України встановив стартову ціну 67,79% акцій "Укртелекому", а також у цілому затвердив умови продажу компанії. На подачу зауважень і пропозицій за умовами було відведено три дні, однак поки остаточний варіант умов не затверджений. Розглядається близько 8-9 пропозицій у частині доступу до мереж мобільних операторів, військових, а також пропозиція щодо недопущення до участі в конкурсі компаній, що мають державну частку більше 25%. Конкурс може бути оголошений наприкінці квітня, а його проведення можна чекати в середині липня. Крок аукціону складе 125 млн грн.

За словами заступника голови Фонду держмайна України Дмитра Парфененка, від продажу "Укртелекому" планується виручити 15-20 млрд грн (5,05 грн/$1).

ВАТ "Укртелеком" - монополіст на ринку фіксованого зв'язку України з надання послуг електрозв'язку. У власності держави перебуває 92,79% її акцій. Чистий прибуток "Укртелекому" в 2007 році склав 267,19 млн грн, що на 42,9% менше, ніж в 2006 році, виторг компанії зріс на 1,6%, до 6,809 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua