Ветерани УПА відмовилися прийняти нагороди з рук Кучми — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ветерани УПА відмовилися прийняти нагороди з рук Кучми

39
Діти головнокомандуючого Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича Юрій та Марія, а також ветерани УПА Василь Кук, Василь Левкович, Василь Галаса й Олесь Брысь відмовляються приймати звання "Герой України", повідомляє ForUm. Про це вони повідомили у відкритому листі, поширеному серед львівських мас-медіа. Основною причиною відмови вони називають те, що "нинішня українська влада не визнає справедливості визвольної боротьби українського народу". "...З їхніх рук ми не можемо прийняти нагороду", — говориться у листі.
Автори листа також підкреслюють, що звання "Герой України" успадковане від колишнього СРСР і скомпрометоване тим, що "ним нагороджують різні антиукраїнські елементи". Крім того, вони заявляють, що "були нагороджені найвищою владою України у війні — Українською головною визвольною радою”, і ця нагорода для них є найціннішою.
Як повідомляла ВОЛЯ, 11 липня Львівська обласна рада звернулася до керівництва країни із проханням посмертно присвоїти Євгену Коновальцю, Роману Шухевичу та Степану Бандері звання Героя України у зв'язку із 60-річчям заснування УПА, що припадає на жовтень поточного року.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас