СОТ: Темпи зростання міжнародної торгівлі падають


СОТ: Темпи зростання міжнародної торгівлі падають

В 2007 році темп зростання міжнародної торгівлі скоротився до 5,5%, у порівнянні з 8,5% в 2006 році. Ще більш низьке зростання очікується в 2008 році - близько 4,5%, говориться в доповіді Світової організації торгівлі (СОТ). Різке уповільнення економік індустріально розвинених країн буде лише частково компенсовано зростанням економік країн, що розвиваються, вважають економісти СОТ.

При цьому вони відзначають, що підбиття підсумків минулого року і прогноз на нинішній виявилося надзвичайно складним. “Для світової економіки наступили тривожні часи, - заявив гендиректор СОТ Паскаль Ламі (Pascal Lamy). - Поки ще криза фінансового ринку, серйозний стрибок цін та уповільнення економік розвинених країн не привели до перебоїв у міжнародній торгівлі. Однак тиск протекціоністів на політиків, що шукають варіанти вирішення нинішніх проблем, росте. Тому більш ніж коли-небудь, нам варто зміцнювати систему глобальної торгівлі правилами, які більш прозорі, передбачувані та справедливі”.

За даними економістів СОТ, експорт російських товарів виріс в 2007 році на 17% до $355 млрд. Завдяки цьому Росія зайняла 7-е місце, а її частка у світовому експорті товарів склала 3,5%.

За цей же період імпорт товарів у Росію виріс на цілих 35% до $223. Це 2.1% світового імпорту товарів і 10-е місце у світі.

За експортом комерційних послуг Росія з $38 млрд.(+25% до 2006 року) зайняла 25-е місце у світі, а за імпортом з $57 млрд. (+30%) - 16-е.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua