Ціни на бензин в Україні різко підстрибнули


Ціни на бензин в Україні різко підстрибнули

Протягом минулого робочого тижня (з 8 по 15 квітня) ціни на бензин в Україні знову підвищилися. Найбільш істотне подорожчання торкнулося бензину марки А-95 і дизельного палива (ДП).

За даними консалтингової компанії "UPECO", зростання цін на низькооктановий бензин марки А-76/80 було незначним. За тиждень ціни на дану марку бензину підвищилися всього на 1. коп, з 5,21 грн./літр до 5, 22 грн./літр. Найдорожче низькооктан станом на 15 березня продавався в Криму і Донецькій області (по 5,37 грн./літр відповідно), а також Київській області (5,30 грн./літр). Мінімальна цінова пропозиція на А-76/80 була зафіксована в Полтавській (5,11 грн./літр) і Харківській (5,14 грн./літр).

Разом з тим ціни на бензин марки А-92 "підтяглися" до 5,50 грн./літр, тоді як тижнем раніше вони в середньому становили 5,45 грн./літр (зростання +5 коп.). АЗС Криму (5,67 грн./літр), Донецької (5,61 грн./літр) і Миколаївської (5,60 грн./літр) пропонували А-92 по найбільш високій ціні. Найдешевше А-92 можна було придбати в Полтавській (5,39 грн./літр) і Рівненській (5,41 грн./літр) областях.

Більш значно підвищилися ціни на найпопулярніший високооктановий бензин марки А-95. За тиждень зростання цін на нього склало +8 коп., відповідно, у середньому ціни підвищилися з 5,71 грн./літр до 5,79 грн./літр. Найвища цінова пропозиція на дану марку бензину спостерігалася в Криму (5,89 грн./літр), а також у Житомирській і Миколаївській (по 5,87 грн./літр відповідно) областях. Найдешевше високооктан можна було придбати у Запорізькій і Луганській (по 5,68 грн./літр відповідно), а також Полтавській (5,61 грн./літр) областях.

Найбільш істотно за підсумками тижня підвищилися ціни на дизельне паливо, з 5,65 грн./літр до 5,77 грн./літр (зростання +12 коп.). У Криму (5,87 грн./літр), Житомирській (5,87 грн./літр), а також Київській (5,86 грн./літр) областях "дизель" продавався найдорожче. У той же час найнижчі ціни на ДП фіксувалися в Дніпропетровській і Запорізькій (по 5,65 грн./літр відповідно), а також Полтавській (5,57 грн./літр) областях.

Раніше, у зв'язку зі зростанням цін на бензин, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила жаль щодо того, що в країні в даному напрямку не працює Антимонопольний комітет і Генеральна прокуратура.

У свою чергу голова АМКУ Олексій Костусєв заявив, що Антимонопольний комітет порушив справи за ознаками порушень конкурентного законодавства відносно двох операторів ринку нафтопродуктів - ЗАТ "Линик" (Лисичанський НПЗ) і АТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua