Ціни на нафту в світі досягли 113 дол./бар.


Ціни на нафту в світі досягли 113 дол./бар.

Ціни світового ринку на нафту за підсумками торгів 15 квітня 2008 р. на провідних нафтових біржах значно підвищилися. Офіційні ціни нафтових ф'ючерсів найближчого місяця постачання становлять:

- у Лондоні на Intercontinental Exchange Futures - IPE Brent Crude - 111,31 (+1,47) дол./бар.; - у Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange - Light, Sweet Crude Oil 113,79 (+2,03) дол./бар.

Днем раніше ціни нафтових ф'ючерсів також виросли, поставивши новий на той момент рекорд - 111,76 дол./бар. (за підсумками торгів на New York Mercantile Exchange).

Необхідно відзначити, що ціна нафтової "корзини" ОПЕК склала 105,73 дол./бар. "Корзина" подорожчала за день на 1,71 дол./бар., а її ціна на 1,6% перевищила свій попередній рекорд, встановлений вдень раніше, - 104,02 дол./бар.

В той же час сьогодні ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) виросли на 1,7%, склавши 67,040 (+1,150) тис. японських ієн за килолітр, що приблизно відповідає 105,38 дол./бар.

Зростання цін на нафту спровоковане сукупністю чинників. Однією з ключових причин стала нестабільність постачань вуглеводнів з Нігерії і Мексики. У Нігерії вихід з ладу низки нафтовидобувних підприємств був викликаний атаками бойовиків. У Мексиці через погану погоду було закрито п'ять великих нафтових терміналів.

Зростання цін підігріло рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) залишити без змін прогноз попиту на сировину на 2008 р. На думку картелю, в світі вибувається достатня кількість нафти для задоволення потреби ринку. Більше того, висловлюється думка, що спад економіки США може призвести до серйозного скорочення споживання чорного золота найближчим часом.

Висока прибутковість нафтових ф'ючерсів, порівняно з акціями і облігаціями, також викликає приток інвестицій. Завдяки зростаючому споживанню на ринках, що розвиваються, сировинні ресурси тривалий час будуть зоною підвищеної уваги великого капіталу, вважають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua