Литвицький: Зростання ВВП в Україні в 2008 р може скласти 5,5-6,5%


Литвицький: Зростання ВВП в Україні в 2008 р може скласти 5,5-6,5%

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні в 2008 році може сповільнитися до 5,5-6,5%, тоді як в 2007 році цей показник склав 7,6%, вважає керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Швидше за все, ми переживемо цього року уповільнення (економічного зростання). Мій прогноз становить на цей рік щодо зростання ВВП у межах 5,5-6,5%", - сказав В.Литвицький журналістам у вівторок.

Керівник групи радників голови НБУ також висловив думку, що невисоке зростання економіки може розглядатися як позитивне явище, якщо відбувається поліпшення якості його структури, зокрема, скорочується внесок сировинних галузей.

При цьому він відзначив, що розмір зростання ВВП у січні-березні-2008 почасти буде пов'язаний з ефектом зниження бази порівняння. "Ми будемо вважати, що загроза стагфляції не розвивається, якщо підтвердяться мої очікування на рівні близько 6% (зростання ВВП у січні-березні). Але разом з тим нам потрібно бути уважними", - відзначив експерт.

Говорячи про цінову ситуацію в країні, Литвицький відзначив важливість впливу бюджетної політики. У зв'язку з цим він порекомендував уряду утриматися від нарощування видаткової частини державного бюджету при його перегляді.

Крім того, він повідомив, що уряд з початку квітня істотно скоротив обсяг коштів на рахунках у НБУ: майже на 1,3 млрд грн.

Як повідомлялося, урядовий прогноз реального зростання ВВП на 2008 рік становить 6,8%, однак Кабінет міністрів готує корективи макропрогнозів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua