Експерт: Відсутність ТЕО затримує реалізацію проекту нафтопроводу "Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ"


Експерт: Відсутність ТЕО затримує реалізацію проекту нафтопроводу "Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ"

Відсутність техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) затримує реалізацію проекту нафтопроводу "Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ". Таку думку висловив РБК-Україна директор енергетичних програм Центру ім. Разумкова Володимир Саприкін.

При цьому експерт відзначив, що ТЕО повинне відповісти потенційним учасникам проекту на наступні питання: конкурентоспроможність в порівнянні з іншими проектами, конкретні тарифи та витрати, потенційні об'єми постачань та розбиття їх по роках.

Крім того одним з головних проблемних моментів в реалізації проекту експерт рахує питання постачань нафті. "Сьогодні Азербайджан має 5 млн т нафти для українського проекту - цього поки недостатньо, але з кожним роком потенціал видобутку зростає, а значить і зростає потенціал постачань", - відзначив він.

При цьому Саприкін відзначив, що, не дивлячись на певний прогрес в реалізації проекту будівництва нафтопроводу "Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ", сьогодні складно сказати, коли він буде реалізований оскільки поки жоден документ, навіть рамковий, про постачання нафти не підписаний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua