Зростання цін на продукти харчування підвищить світовий рівень злиденності


Зростання цін на продукти харчування підвищить світовий рівень злиденності

Зростання цін на продукти харчування майже у два рази за останні три роки може привести до погіршення умов життя близько 100 мільйонів бідних людей і підвищити рівень убогості в усім світі на 3-5 процентних пункту, повідомив голова відділення Світового банку зі скорочення бідності та економічного менеджменту в Латинській Америці і Карибському регіоні Марсело Гіугале.

"За нашими попередніми даними, без урахування дотацій і різних соціальних програм, рівень убогості може вирости на 3-5 процентних пункту", - сказав Гіугале.

З 2005 по 2007 роки ціни на пшеницю у світі в середньому виросли на 70 відсотків, на кукурудзу - на 80 відсотків, на молочні продукти - на 90 відсотків, тобто майже вдвічі.

За даними Гіугале, зростання цін на продукти харчування визначили п'ять основних факторів:

*Збільшення кількості зернових, що використовуються як біопаливо.

*Зростання цін на дизельне паливо і добрива.

*Погані погодні умови в найбільш розвинених агрокультурних районах планети. Прикладом може слугувати Австралія, що пережила цього року найсерйознішу за останні 100 років посуху.

*Збільшення обсягів споживання протеїну в Азії - особливо з м'яса і домашньої птиці, що вимагає збільшення кількості вирощуваних зернових культур.

*Частина грошей, виділених центробанками різних країн на боротьбу з наслідками кредитної кризи, була вкладена в покупку ф'ючерсів на акції виробників продуктів харчування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua