НБУ: Рівень інфляції в Україні набув загрозливого характеру


НБУ: Рівень інфляції в Україні набув загрозливого характеру

Рівень інфляції в Україні набув загрозливого характеру, заявив сьогодні голова Національного банку України Володимир Стельмах, виступаючи в парламенті.

За його словами, на значне зростання цін вплинуло підвищення виплат з державного бюджету.

Стельмах відзначив, що в I кварталі 2008 р. інфляція склала 9,7% за річного прогнозу в 9,6%. За його словами, витрати бюджету зросли в I кварталі 2008 р. в порівнянні з I кварталом 2007 р. на 45%, тоді як у I кварталі 2007 р. до I кварталу 2006 р. цей показник збільшився тільки на 15,5%.

Голова НБУ нагадав, що доходи населення виросли в I кварталі 2008 р. на 47%. При цьому економіка не забезпечила для цих засобів товарну пропозицію.

Стельмах заявив, що уряд і НБУ підготували комплекс антиінфляційних заходів. При цьому він відзначив, що Національний банк "не в захваті від заходів, запропонованих урядом".

Голова НБУ вказав, що міністерства аграрної і промислової політики не пояснили, як збільшити товарну пропозицію.

У числі заходів, вжитих НБУ з боротьби з інфляцією, В.Стельмах назвав збільшення обов'язкових резервів комерційних банків у I кварталі, заборона зростання монетарної бази, яка на 1 квітня знизилася на 3,1%, ін.

Відзначимо, раніше заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак заявляв, зменшити рівень інфляції в Україні, на його думку, можна шляхом залучення коштів фізичних осіб для придбання державних єврооблігацій, реформування села, а також державного контролю над природними монополіями.

Нагадаємо, за даними Держкомстату в березні 2008 р. інфляція в Україні по відношенню до попереднього місяця склала 3,8%. При цьому продукти харчування подорожчали на 5,6%. Зокрема, ціни на соняшникову олію зросли на 10,6%, на яйця - 5,8%, м'ясо і м'ясопродукти - на 8,9%, цукор - на 6,0%.

Хліб і хлібобулочні вироби подорожчали на 4,1%, при цьому ціни на хліб збільшилися на 3,1%.

Ціни виробників у березні збільшилися на 6,6% в порівнянні з лютим 2008 року.

Як повідомлялося, Державний бюджет України на 2008 р. сформований на базі прогнозу зростання ВВП на рівні 6,8% і інфляція - 9,6%. У лютому 2008 р. інфляція в Україні склала 2,7%. При цьому продукти харчування подорожчали на 3,9%. А в січні ц.р. інфляція склала 2,9%. У 2007 р. інфляція в Україні досягла 16,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua