У лютому 2008 р негативне сальдо торгового балансу США збільшилось на 5,6%


У лютому 2008 р негативне сальдо торгового балансу США збільшилось на 5,6%

Міністерство торгівлі США опублікувало сьогодні звіт, згідно з яким негативне сальдо торгового балансу США в лютому 2008р. збільшилося порівняно з переглянутим значенням за січень 2008р. на 5,6% і склало 62,32 млрд дол. Про це передає Reuters. Це повідомлення стало повною несподіванкою для більшості аналітиків, які прогнозували, що негативне сальдо торгового балансу складе 57,4 млрд дол.

Аналітики відзначають, що ці дані свідчать про те, що економіка країни переживає серйозний спад. "Невідомо, якими будуть показники ВВП США за I квартал 2008р., проте одне можна сказати точно: економічні показники дуже слабкі", - вважає провідний економіст Deutsche Bank (Нью-Йорк) Джозеф Лаворна.

Правда, доповідь Міністерства праці США порадувала аналітиків: за тиждень, який завершився 5 квітня 2008р., число первинних вимог щодо виплати допомоги з безробіття в США знизилося на 53 тис. і склало 357 тис. Аналітики чекали, що значення цього показника складе 386 тис. За тиждень, який завершився 29 березня 2008р., число первинних вимог щодо виплати допомоги з безробіття, за уточненими даними, склало 410 тис., а не 407 тис., як повідомлялося раніше.

Проте, середнє число первинних вимог щодо виплати допомоги з безробіття в США за чотири тижні (до 5 квітня 2008р.) склало 378,25 тис., збільшившись на 2,5 тис. порівняно з переглянутим показником за попередній чотиритижневий період, зафіксованим на рівні 375,75 тис.

"Звичайно, ці дані не можуть не радувати. Проте середнє число первинних вимог щодо виплати допомоги з безробіття все ще залишається рекордно високим за останні 2,5 роки. Можна з упевненістю говорити про величезні проблеми на американському ринку праці", - відзначає провідний економіст Suntrust Banks (Атланта) Грегорі Міллер.

Тим часом на відкритті фондових торгів у США 10 квітня 2008р. очікувалося зниження провідних індексів на фоні корпоративних новин і зростання цін на нафту. Зокрема, експерти відзначали, що навряд чи інвестори з оптимізмом сприймуть заяву керівництва мережі роздрібних магазинів Bed Bath & Beyond Inc., що оприлюднило прогноз щодо прибутку, який не виправдав очікування аналітиків.

Зниженню котирувань компаній роздрібного сектора повинно було сприяти і зростання цін на нафту - станом на 14:50 за київським часом вартість нафтових ф'ючерсів Crude склала 109,24 дол./бар. (+0,77). А після заяви четвертої за величиною в США брокерської компанії Lehman Brothers Holdings Inc. про ліквідацію трьох інвестфондів у зв'язку з нестабільністю фінансових ринків експерти передрікали зниження вартості цінних паперів самої Lehman Brothers і інших фінансових компаній сектора.

Проте провідні американські фондові індекси не виправдали очікувань аналітиків. Зокрема, при відкритті торгів індекс Dow Jones підвищився на 38,03 пункту, або на 0,3%. S&P 500 піднявся на 2,56 пункту (+0,19%), а Nasdaq зріс на 14,01 пункту (+0,6%).

Зростанню фондових ринків США сприяла заява керівництва Wal-Mart, що компанія чекає значного збільшення прибутку в I кварталі ц.р., а також повідомлення про те, що News Corp веде переговори з Microsoft Corp про можливість спільного придбання компанії Yahoo Inc, яка досі відкидала пропозицію компанії Біла Гейтса про поглинання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua