Газпром і Нафтогаз підписали протокол про продаж 7,5 млрд. кубометрів газу


Газпром і Нафтогаз підписали протокол про продаж 7,5 млрд. кубометрів газу

Газпром і НАК Нафтогаз України підписали протокол про продаж на внутрішньому ринку України 7,5 млрд. кубометрів газу.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. "Підписаний протокол, що чітко говорить, що рівно 7,5 млрд. кубометрів", - заявила Тимошенко.

Вона також повідомила, що делегація НАК Нафтогаз України в Москві працює над контрактом, щоб повністю узаконити поставки газу в Україну.

Відповідаючи на запитання, чи існує ймовірність підписання документа до 18 квітня - дати візиту в Україну прем'єр-міністра Росії Віктора Зубкова, Тимошенко сказала: "Як вийде, я ж не знаю, як там переговори йдуть".

Як повідомлялося, 12 березня Газпром і НАК Нафтогаз України підписали Угоду про розвиток відносин у газовій сфері. Відповідно до Угоди, з 1 квітня 2008 року дочірня або афілійована компанія ВАТ Газпром буде щорічно здійснювати прямі поставки газу промисловим споживачам України в обсязі не менше 7,5 млрд. куб. м.

За згодою, з березня по грудень 2008 в Україну буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 49,8 млрд кубометрів за ціною 179,5 долара за 1 тис. кубометрів.

19 березня Кабінет міністрів затвердив цю угоду із зауваженнями і доручив Нафтогазу України провести додаткові переговори з російським Газпромом щодо постачання газу в Україну в 2008 році з урахуванням даних зауважень.

Як повідомлялося, за даними джерела в Газпромі, цей російський газовий монополіст зареєстрував ТОВ Газпром збут Україна, що буде займатися реалізацією газу на українському ринку.

Раніше газ промисловим споживачам України поставляло спільне підприємство Нафтогазу України і РосУкрЕнерго - ЗАТ УкрГаз-Енерго.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua