Кушнер: Туркменістан погодився постачати газ в країни ЄС


Кушнер: Туркменістан погодився постачати газ в країни ЄС

Туркменістан погодився поставляти газ у країни ЄС. Як передає Reuters, з такою заявою виступив міністр фінансів Франції Бернар Кушнер за підсумками саміту країн ЄС і Центральної Азії в Ашхабаді.

Міністр фінансів схвально сприйняв дане рішення і відзначив, що робочі групи на наступному тижні приступлять до розробки угод про поставки газу з Туркменістану в країни ЄС. Також Кушнер ще раз відзначив, що Франція має намір зробити енергетику пріоритетним напрямком протягом свого головування в ЄС із 1 липня по 31 грудня 2008р.

Крім того, у своїй заяві міністр фінансів Франції підкреслив важливість проведення подальших переговорів щодо будівництва "енергетичних коридорів" через Каспійське море.

У цей час за обсягом газових запасів Туркменістан посідає десяте місце у світі.

Нагадаємо також, що Китай зараз приступив до будівництва газопроводу для поставки газу з Туркменії. Трубопровід буде з'єднувати туркменські газові родовища і Синьцзян-Уйгурський автономний район Китаю із провінцією Гуанчжоу на півдні і Шанхаєм на сході та пройде через 12 провінцій країни.

Розміри передбачуваного обсягу інвестицій оцінюються в 20 млрд дол. (142,2 млрд юанів). Довжина магістрального трубопроводу складе 4,8 тис. км, з урахуванням всіх відвідних ліній - більше 9 тис. км. Газопровід буде здатний прокачувати 30 млрд куб. м газу на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua