Австралійська компанія хоче добувати уран в Україні


Австралійська компанія хоче добувати уран в Україні

Компанія Uran Ltd (Австралія) разом з Востгоком збирається розробляти два уранових родовища в Дніпропетровській обл, угода про що може бути підписана найближчим часом.

Мінпаливенерго і компанія Uran Ltd під час зустрічей 3-4 квітня погодили план дослідження, оцінки та розробки Новогур’євського і Сурського уранових родовищ.

Uran ltd ще в грудні 2006 р. підписала протокол про співробітництво із ГП Востгок і повідомляла про готовність почати роботи по Новогур'євському і Сурському родовищах ще торік, але до угоди про спільну діяльність справа так і не дійшла.

Діяльність компанії є збитковою, причому збитки її ростуть: в 2005 р. вони склали $261,2 тис., в 2006 р. - $352,6 тис. Незважаючи на це, вона декларує амбіційні цілі - розвивати уранові родовища в країнах колишнього СРСР, зокрема, в Україні, Узбекистані і Казахстані. Але після останніх заяв із приводу співробітництва компанії з Україною, що посідає шосте місце за запасами урану і цирконію у світі, акції Uran Ltd на австралійській стоковій біржі, за даними Bloomberg, виросли на 23% - до $0,24.

Як вважають експерти, австралійцям навряд чи вдасться реалізувати свої амбіції. Швидше за все, демонстрація цих різновекторних пошуків потенційних партнерів буде використана українською стороною при переговорах з російською компанією ТВЕЛ із приводу ядерного палива, що дорожчає.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua