Кабмін хоче в переговорах з Росією добитись щорічної планомірної індексації цін транзиту і зберігання газу


Кабмін хоче в переговорах з Росією добитись щорічної планомірної індексації цін транзиту і зберігання газу

Українська сторона буде домагатися застосування планомірної щорічної індексації або прив'язки до формули не тільки при визначенні ціни російського природного газу, але й вартості його транзиту та зберігання, говориться в опублікованій в середу в "Урядовому кур'єрі" постанові №268 "Деякі питання зовнішньоекономічної діяльності НАК "Нафтогаз України".

"Терміново почати переговори з Російською стороною про підготовку проектів угод про довгострокове гарантоване постачання природним газом і збалансованість його ресурсів для України, а також проведення стабільної довгострокової цінової політики виходячи з розрахунків ціни за природний газ і тарифу на його транзит, визначення умов накачування в підземні сховища природного газу, його зберігання, відбору та транспортування відповідно до формули або планомірного щорічного їхнього підвищення на погоджене число відсотків", - говориться в документі.

Постанова №268 датована 19 березня цього року, однак була оприлюднена тільки в середу.

Документ також містить три зауваження до схваленої в цілому Угоди про розвиток відносин у газовій сфері між НАК і російським ВАТ "Газпром" від 12 березня 2008 року у зв'язку з невідповідностями низки положень цього документа домовленостям президентів двох країн, досягнутим під час їхніх переговорів 12 лютого цього року в Москві.

По-перше, Кабінет міністрів України виступає проти надання швейцарському газотрейдеру RosUkrEnergo права продавати природний газ центрально- і середньоазіатського походження "Нафтогазу України" в 2008 році, бажаючи працювати тільки з "Газпромом".

По-друге, український уряд вважає за необхідне узгодження "Газпромом" переліку українських промислових споживачів газу, яким він має намір продавати газ через свої дочірні або афільовані компанії, тоді як відповідно до угоди російська компанія припускала робити це сама, а НАК повинен був сприяти укладанню нею контрактів з українськими підприємствами на покупку газу.

По-третє, Кабмін вважає недоцільним передбачене угодою зобов'язання "Нафтогазу України" забезпечити для RosUkrEnergo відбір газу із ПСГ України і транзит центральноазіатського газу, що поставляється цим швейцарським трейдером через територію України європейським покупцям "за додатковими угодами у рамках чинних контрактів ... на період до моменту закінчення таких поставок".

Коментуючи опубліковану постанову, міністр палива та енергетики Юрій Продан сказав журналістам у середу: "Вийшла постанова уряду з певними зауваженнями до договору, і Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" повинні забезпечити укладання контрактів з урахуванням цих зауважень. Переговори йдуть. Коли вони закінчаться, ми про це проінформуємо".

Як повідомлялося, терміни укладання остаточних угод про поставки газу в Україну на 2008 рік і наступні роки неодноразово переносилися, а сформована в цей час схема поставок нормативно, документально і фінансово до кінця не оформлена.

На початку цього тижня президент України Віктор Ющенко на зустрічі із прем'єр-міністром Юлією Тимошенко підкреслив необхідність завершення переговорів про угоду на 2008 рік "якомога швидше", і нагадав, що відповідно до домовленостей до 1 травня - найпізніше 1 червня повинна бути розроблена загальна концепція на 2009 рік

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua