СБ за поступове підвищення тарифів на енергоносії і в житлово-комунальному секторі


СБ за поступове підвищення тарифів на енергоносії і в житлово-комунальному секторі

Світовий банк за поступове підвищення тарифів на енергоносії та у житлово-комунальному секторі в Україні. Про це журналістам повідомив економічний радник представництва СБ в Україні Мартін Райзер.

На його думку, використання урядом стримування зростання тарифів як антиінфляційного інструмента на короткостроковому етапі може привести до більш негативних наслідків у майбутньому.

Так, підвищення тарифів через рік, приміром, на 150% стане жорстким ударом для споживачів і може привести до чергової хвилі інфляції.

У зв'язку із цим, набагато доцільніше здійснювати поетапне збільшення тарифних розцінок протягом року, що не викличе бурхливої реакції населення, а також виступить стримуючим фактором інфляції в середньостроковій перспективі.

"Зростаючий розрив між тарифами для домогосподарств і вартістю енергетичного імпорту не є постійним, він стримує внутрішні інвестиції у виробництво газу, а також нездатний сприяти необхідним заощадженням і приводить до більших втрат у внутрішньому розподілі", - відзначають фахівці СБ.

Тому поступовий і прогнозований графік коректування може допомогти попередити надмірні інфляційні наслідки.

Як повідомляло агентство, раніше Мінекономіки за участю зацікавлених центральних органів виконавчої влади розробило і подало в Кабмін проект плану антиінфляційних заходів.

Серед вищевказаних заходів - підвищення ефективності адміністрування цін на продукцію і тарифів на послуги об'єктів природних монополій.

Кабінет Міністрів попередньо схвалив перелік антиінфляційних заходів на 2008 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua