Найкращі гендиректори ХХ століття — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найкращі гендиректори ХХ століття

37972
Топ-10 кращих найманих керівників за минуле сторіччя склав журнал "Генеральний директор" (Росія). У десятці фігурують директори, що славляться саме менеджерськими досягненнями і вірними стратегічними рішеннями, а не підприємницькими або інвестиційними талантами.
1. Лу Герстнер (нар. в 1942 р.), голова ради директорів компанії "Ай-Бі-Ем" (IBM), США.
До моменту його приходу в 1993 році збитки становили 8 млрд дол. США на рік. За дев'ять років Лу Герстнеру вдалося збільшити вартість акцій IBM більш ніж на 800%, а ринкову ціну компанії - на 180 млрд дол. США.
Герстнер зрозумів, що IBM зможе гідно виглядати на тлі конкурентів саме за рахунок рівня послуг. Він реформував корпоративну культуру та удосконалив роботу компанії таким чином, що IBM стала однією із провідних корпорацій світу.
2. Роберто Гісуета (1931-1997), голова компанії "Кока-Кола" (Coca-Cola), США.
За 16 років правління Гісуети вартість компанії Coca-Cola виросла з 4 млрд до 180 млрд дол. США. Він обіцяв, що Coca-Cola буде "найпопулярнішим", "найдешевшим" і "найкращим" напоєм, і дотримався своєї обіцянки. В 35 років він став наймолодшим віце-президентом компанії. Гісуета не любив рекламу, тому що був упевнений, що вона не сприяє зростанню продажів.
Найважливішими він вважав два показники: курс акцій і додаткову вартість.
3. Карлос Гон (нар. в 1954 р.), СЕО компаній "Рено" (Renault) і "Ніссан" (Nissan), Франція - Японія.
Карлос Гон - всесвітньо визнаний авторитет в сфері антикризового менеджменту. Вивів із кризи дві компанії - японську Nissan і французьку Renault. У цей час Карлос Гон планує увійти в раду директорів АвтоВАЗу.
В 2006 році Карлос Гон посів перше місце в рейтингу найбільш високооплачуваних топ-менеджерів Європи. За відомостями журналу "Форчн" (Fortune), він заробив 45,5 млн євро за рік.
4. Юрій Максарєв (1903-1982), генеральний директор низки заводів, СРСР.
Юрію Максарєву довелось очолювати кілька радянських підприємств: Харківський машинобудівний завод, Кіровський завод, Уральський вагонобудівний завод.
Він стояв біля витоків вітчизняного танкобудування, брав участь у розробці та виробництві знаменитих танків: Т-28, Т-29, легендарного Т-34, СМК, БТ-7, МС-1 та ін. Усього під його керівництвом було виготовлено 35 000 бойових машин. Маючи видатний організаторський талант, зумів в умовах Великої Вітчизняної війни забезпечити безперервне виробництво військової техніки.
5. Енн Малкахі (нар. в 1952 р.), голова ради директорів компанії "Ксерокс" (Xerox), США.
Стала першою жінкою на керівній посаді в компанії Xerox, коли борги корпорації досягли 14,3 млрд дол. США, змогла врятувати компанію від банкрутства. За два роки під керівництвом Малкахі компанія знову стала рентабельною, її річний прибуток склав 360 млн дол. США. Почала кар'єру в Xerox торговельним представником в 1976 році, в 2001 зайняла посаду СЕО і в 2002 - голови ради директорів.
6. Сава Морозов (1862-1905), співвласник і директор Нікольської мануфактури "Товариство Нікольської мануфактури Сави Морозова, син і Ко", Росія.
Завдяки Саві Морозову Нікольська мануфактура змогла зайняти за торговельним оборотом і доходом надзвичайне становище у текстильній промисловості Росії кінця ХIХ - початку ХХ століття. Він постійно впроваджував новітні технології на виробництві, будував цехи, закуповував найсучасніші верстати; піклувався про робітників, цінував професійних співробітників, не гребував переманювати їх у конкурентів.
7. Йорма Олліла (нар. в 1950 р.), голова ради директорів компанії "Нокіа" (Nokia), Фінляндія.
Йорма Олліла став СЕО в 1992 році, коли Nokia переживала не кращі часи і виробляла все підряд - підгузки, туалетний папір, мобільні телефони, кабелі, вироби з гуми. Його попередник на посаді голови компанії покінчив життя самогубством, розпався Радянський Союз - найбільший зовнішньоекономічний партнер Фінляндії (Nokia збувала в СРСР частину своєї продукції). Прийнявши таку спадщину, Олліла до кінця XX століття перетворив Nokia у найбільшу компанію Європи. А в 2000 році бренд Nokia посів п'яте місце у світі за впізнаваністю, обігнавши таких гігантів, як "Дженерал Електрик" (General Electric), "Макдональдс" (McDonald's) і "Уолт Дісней" (Walt Disney).
8. Таїті Оно (1912-1990), СЕО компанії "Тойота" (Toyota), Японія.
Будучи інженером, Таїті Оно розробив систему керування витратами "канбан", струнке виробництво (метод "Лін"), метод "точно вчасно" (англ. just-in-time). Цієї системи компанія дотримується дотепер. В 1949 році він призначений начальником механічного цеху, а в 1954-му зайняв посаду директора заводу Toyota. Пройшовши ще кілька щаблів складної японської ієрархічної градації, в 1975 році став виконавчим віце-президентом всієї компанії. З 1978 року - голова ради директорів компанії "Тойота Спінінг енд Вівінг" (Toyota Spinning and Weaving).
9. Джек Уелч (нар. в 1935 р.), голова правління компанії "Дженерал Електрик" (General Electric), США.
Почав роботу в General Electric інженером у віці 24 років. Динамічно пройшовши щаблі менеджерської ієрархії, зайняв посаду президента компанії. За 20 років його правління прибуток GE зріс на 14 млрд, а ринкова вартість компанії - на 400 млрд дол. США. При Уелчі GE стала найдорожчою компанією у світі.
Журнал Fortunе назвав Уелча менеджером сторіччя. Журнал "Чіф Ексклюзив Мегезін" (Chief Executive Magazine) присвоїв йому звання "найбільш шанований генеральний директор у світі", а журнал "Фаст Компанії" (Fast Company) - "найбільший лідер сучасності".
10. Лі Якокка (нар. в 1924 р.), президент компанії "Форд" (Ford), СЕО компанії "Крайслер" (Chrysler), США.
Успішно керував компанією Ford, поки не посварився з Генрі Фордом.
Лі Якокка славився маркетинговим чуттям, завжди йшов на крок поперед свого часу. У момент відходу Лі Якокки прибуток компанії досяг 2 млрд дол. США на рік, що за мірками того часу становило значну суму. Прийшовши в Chrysler, зумів за три роки не просто врятувати компанію від банкрутства (збитки на момент приходу Якокки - 158,8 млн дол.), але й вивести її на річний прибуток 2,4 млрд дол. США. Про те, що він звільнений з компанії Ford, Лі Якокка довідався з преси.
За матеріалами:
АіФ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас