"Нафтогаз України" і "Газпром" в п'ятницю проводять переговори щодо газу


"Нафтогаз України" і "Газпром" в п'ятницю проводять переговори щодо газу

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" (РФ) у п'ятницю в Москві проводять черговий раунд переговорів щодо газу, повідомило агентству джерело в уряді України.

Співрозмовник агентства уточнив, що в переговорах з української сторони беруть участь голова правління держхолдингу Олег Дубина, його заступники Ігор Діденко і Володимир Триколич, керівник групи радників прем'єр-міністра Віталій Гайдук, а також заступник міністра палива та енергетики Вадим Чупрун.

Передостанній раунд російсько-українських переговорів щодо газу проходив 31 березня і 1 квітня в Москві.

"Нафтогаз України" у четвер повідомив, що продовжує підготовку матеріалів для проведення чергового раунду переговорів з "Газпромом" і підписання остаточного варіанта Угоди про розвиток відносин у газовій сфері.

Як повідомлялося, Угода про розвиток відносин у газовій сфері, що припускає зміну схеми поставок центрально- і середньоазіатського природного газу в Україну, глави "Нафтогазу України" і "Газпрому" підписали 12 березня 2008 року в Москві.

Документом визначено, що RosUkrEnergo AG (Швейцарія) або "Газпром" у січні-грудні 2008 року продасть "Нафтогазу України" на українському кордоні 49,8 млрд куб. м природного газу центрально- і середньоазіатського походження за ціною $179,5 за 1 тис. куб. м.

Угода також припускає створення на території України дочірньої або афілійованої з "Газпромом" компанії та укладання нею з НАК довгострокового контракту купівлі-продажу центрально- і середньоазіатського газу в обсязі не менше 7,5 млрд куб. м на рік для подальшої реалізації промисловим споживачам України.

"Нафтогаз України" зобов'язався одержати всі узгодження, дозволи, схвалення, ліцензії та будь-які інші документи, необхідні для виконання холдингом своїх зобов'язань за угодою, посприяти "Газпрому" у створенні на території України афілійованої або дочірньої компанії, а також цій компанії - в одержанні необхідних погоджень і дозволів.

Крім того, держхолдинг погодився оформити з RosUkrEnergo контракт купівлі-продажу до 1,4 млрд куб. м російського газу, поставленого в Україну в січні-лютому 2008 року. НАК розраховує оформити цей обсяг російського газу як товарний кредит, що буде погашений шляхом передачі відповідної кількості газу RosUkrEnergo.

Уряд України, вивчивши Угоду про розвиток відносин у газовій сфері, 19 березня 2008 року вніс до неї низку змін. Представники "Газпрому" поки привселюдно не висловлювали свого ставлення до змін, внесених українською стороною в цей документ.

Єдиним імпортером природного газу в Україні із квітня 2006 року є ЗАТ "УкрГаз-Енерго", по 50% акцій якого належить "Нафтогазу України" і RosUkrEnergo. "УкрГаз-Енерго" - єдина в країні компанія, що має контракт із RosUkrEnergo, ексклюзивним постачальником газу в Україну.

"УкрГаз-Енерго" в 2006-2007 роках частину придбаного в RosUkrEnergo ресурсу поставляло безпосередньо споживачам, переважно великим промисловим підприємствам, частину реалізовувало "Нафтогазу України" для подальшого забезпечення газом підприємств теплоенергетики і бюджетних установ.

"УкрГаз-Енерго" з початку 2008 року не продає імпортний природний газ НАКу через відсутність відповідної договірної бази і непогашену заборгованість за минулі періоди. Тим часом, підприємство продовжує поставляти природний газ іншим контрагентам

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua