Уго Чавес націоналізує цементну промисловість


Уго Чавес націоналізує цементну промисловість

Президент Венесуели Уго Чавес розпорядився націоналізувати всі цементні компанії, що діють у країні, заявивши, що його уряд не може дозволити бізнесу поставляти на експорт сировину, необхідну для ліквідації нестачі житла в державі.

Про це в п'ятницю 4 квітня повідомило агентство Associated Press.

За словами агентства, виступаючи напередодні по національному телебаченню, Чавес сказав, що цементні компанії одержать справедливу компенсацію за майбутній перехід під державний контроль “стратегічної галузі”. Він також повідомив про намір уряду підготувати план модернізації цементних заводів, що націоналізуються. При цьому лідер Венесуели сказав, що націоналізація пройде “у короткий термін”, але не уточнив подробиці.

За відомостями Associated Press, більша частина ринку цементу у Венесуелі забезпечується закордонними компаніями. Майже половину місцевого ринку контролює мексиканська Cemex (CX). А також великими гравцями є французька Lafarge і швейцарська Holcim Ltd.

Уго Чавес неодноразово висловлював невдоволення із приводу високих цін на будівельні матеріали, і погрожував націоналізацією компаніям, якщо вони не будуть поставляти цемент на внутрішній ринок за низькими цінами. Він також заявив недавно про намір пустити надприбуток від продажу нафти на будівництво житла

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua