"Укргаз-Енерго" обвинувачує "Нафтогаз України" у незаконному використанні імпортованого СП газу


"Укргаз-Енерго" обвинувачує "Нафтогаз України" у незаконному використанні імпортованого СП газу

Спільне підприємство "Укргаз-Енеро" обвинувачує Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" у незаконному використанні природного газу, що був імпортований і належить СП.

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба "Укргаз-Енерго".

"Спільне підприємство стурбоване спробами посадових осіб "Нафтогазу України" незаконно привласнити ресурси газу, імпортовані "Укргаз-Енерго" у березні-квітні 2008 року", - сказано в повідомленні.

Компанія зазначає, що "Нафтогаз України" і його дочірня компанія "Укртрансгаз" безпідставно відмовляються підтвердити розподіл газу "Укргаз-Енерго" по споживачах на березень-квітень 2008 року.

При цьому природний газ, що належить СП, підприємства системи "Нафтогазу України" використовують на власний розсуд і навіть вимагають від споживачів кошти.

"Як відомо з офіційних повідомлень уряду, станом на 2 квітня жодна компанія системи НАК "Нафтогаз України" не уклала жодного зовнішньоекономічного контракту на закупівлю природного газу", - сказано в повідомленні.

Таким чином, імпорт газу в Україну здійснюється виключно "Укргаз-Енерго" при дотриманні чинного законодавства й на основі діючого довгострокового зовнішньоекономічного контракту.

При митному оформленні газу, що імпортується з початку 2008 року, "Укргаз-Енерго" авансом перерахувала енергетичній митниці близько 2,4 млрд. гривень.

Споживачі, які уклали з "Укргаз-Енерго" відповідні договори, повністю забезпечуються імпортним газом.

"Безпрецедентні дії посадових осіб підприємств "Нафтогазу України" щодо присвоєння природного газу, який є власністю "Укргаз-Енерго", не тільки тягнуть безладдя на вітчизняному газовому ринку, але й грубо порушують Конституцію, закони України, основні міжнародні принципи захисту права власності, і фактично є кримінальним злочином", - сказано в повідомленні.

"Укргаз-Енерго" вживає всіх заходів для припинення спроб незаконного присвоєння майна СП із боку НАК і вже направила відповідні звернення до правоохоронних органів.

Як повідомляло агентство, за підсумками переговорів 12 березня "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали Угоду про розвиток відносин у газовій сфері.

За угодою, з березня по грудень 2008 в Україну буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше ніж 49,8 млрд. куб. м за ціною 179,5 долара за 1 тис. куб. м.

На кордоні покупцем газу буде український холдинг.

19 березня Кабінет Міністрів затвердив це угоди із зауваженнями й доручив "Нафтогазу України" провести додаткові переговори з "Газпромом" щодо поставок газу в Україну в 2008 році з урахуванням цих зауважень.

Договір поки не набув чинності й обидві сторони продовжують переговори.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua