Збір у вигляді цільової надбавки до ціни на газ для промпідприємств України з 1 квітня виросте з 4% до 8%


Збір у вигляді цільової надбавки до ціни на газ для промпідприємств України з 1 квітня виросте з 4% до 8%

Розмір збору у вигляді цільової надбавки до ціни на природний газ для промислових підприємств і прирівняних до них споживачів України з 1 квітня 2008 року зростає з 4% до 8%, а для хімічних підприємств, що використовують природний газ як сировину, - з 0,01% до 4%.

Рішення про збільшення розміру збору закріплено постановою Кабінету міністрів України №111 від 27 лютого 2008 року, що вступила в силу 1 квітня 2008 року.

Розмір збору у вигляді цільової надбавки до ціни на природний газ для установ та організацій, фінансованих з державного і місцевого бюджетів, уряд також збільшив з 1 квітня з 4% до 8%.

Розмір цього збору для побутових споживачів з 1 квітня 2008 року зріс із 2% до 4%, що найближчим часом не відіб'ється на кінцевих цінах природного газу для населення, тому що вони втримуються органами державної влади на незмінному рівні.

Однак збільшення розміру збору у вигляді цільової надбавки до ціни на природний газ у нинішніх умовах приведе до подорожчання цього палива для 40 тис. абонентів: промислових підприємств, комерційних споживачів і бюджетних установ.

Колишній розмір збору на рівні 2% з 1 квітня 2008 року залишився тільки для підприємств теплоенергетики, що поставляє теплову енергію населенню у вигляді опалення та гарячої води.

Як повідомлялося, розмір збору у вигляді цільової надбавки до ціни на природний газ для всіх споживачів, крім хімічних підприємств, що використовують газ як сировину, до 1 січня 2008 року становив 2%.

Уряд у грудні 2007 року вирішив розширити диференціацію розміру цього збору, підвищивши його для промспоживачів і бюджетних установ з 1 січня 2008 року до 4%. Тоді Кабмін зберіг пільговий розмір збору (0,01%) для хімпідприємств.

Постачальники природного газу розраховують абсолютний розмір збору на основі ціни природного газу без урахування ПДВ, тарифів на транспортування і постачання. Кошти, отримані газотрейдерами від споживачів у вигляді такого збору, повинні перераховуватися в спеціальний фонд держбюджету

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua