Банки зіткнулись з найбільшою кризою за 30 років - Morgan Stanley


Банки зіткнулись з найбільшою кризою за 30 років - Morgan Stanley

Банки через турбулентність на кредитних ринках зіткнулися з найбільшою за 30 років кризою, що перевершує "чорний понеділок", валютну кризу в Азії і бульбашку, що луснула, інтернет-компаній, вважають експерти Morgan Stanley.

Виторг від інвестиційного банкінгу може впасти на 20% в 2008 році. Шість кварталів доходів можуть бути викреслені через списання вартості активів і зниження доходів, наводить прогнози Morgan Stanley агентство Bloomberg.

"Галузь стоїть перед обличчям найсерйознішої інвестиційно-банківської кризи за 30 років, - говориться у звіті аналітиків. - Світовий ринок цінних паперів перебуває в середині глибоких циклічних і структурних змін".

Виторг банків від кредитної діяльності може впасти на 60%, вважають в Morgan Stanley, і фірми повинні будуть показати більш високу відкритість інвесторам, які купують їхні зобов'язання. При цьому регулювальні органи будуть підштовхувати галузь до нарощування капіталу для пом'якшення скорочення його рентабельності (ROE) у довгостроковій перспективі.

У звіті відзначається, що плутанина на кредитних ринках позначається на прибутку банків останні три квартали. У цілому нинішня криза може тривати від 8 до 10 кварталів, що перевищує 6-квартальний період азіатської кризи в 1997-1998 роках і 7-квартальний період падіння вартості акцій інтернет-компаній.

Крім того, на виторг від інвестиційно-банківської діяльності негативно впливає зменшення числа злиттів і поглинань і первинного розміщення акцій (IPO) у першому кварталі 2008 року.

Списання та збитки від активів, пов'язаних з subprime-іпотекою, з початку 2007 року коштували найбільшим світовим фінансовим інститутам уже близько $230 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua