В Україні до 85% іпотечних кредитів видається в доларах США


В Україні до 85% іпотечних кредитів видається в доларах США

В Україні до 85% іпотечних кредитів видається в доларах США, тоді як щодо загальних іпотечних портфелів банків відсоток кредитів у національній валюті перебуває на рівні, що не перевищує 10-15%.

"Незважаючи на привабливість умов банківського кредитування в рамках програми Державної іпотечної установі (ДІУ), до 85% іпотечних позик дотепер видається в доларах США. На ринку іпотечного кредитування в гривні в основному користується популярністю продукт, пропонований разом з ДІУ. Щодо загальних іпотечних портфелів банків відсоток кредитів у національній валюті перебуває на рівні не більше 10-15%. ", - повідомила консалтингова компанія "Простобанк Консалтинг" (Київ) у вівторок з посиланням на результати чергового дослідження іпотечного ринку України.

У повідомленні наводяться слова начальника департаменту роздрібного бізнесу та дистрибуції Віейбі Банку (VAB Банк, Київ) Антона Шаперенкова, що говорить про те, що причиною невеликого відсотка надання кредитів у гривні є те, що стандарти ДІУ передбачають високий рівень офіційного доходу.

"Тому, як правило, рівень платоспроможності позичальників, що оформлюють кредити, перебуває в сегменті вищому за середній", - відзначає Шаперенков.

Разом з тим, як відзначають експерти "Простобанк Консалтинг", до теперішнього часу за рівнем відсотків на ринку іпотеки найнижча ставка по кредитах - у швейцарських франках, однак кредити в цій валюті виявляються дорожчими від доларових через істотне збільшення курсу франка: зокрема, за 2007 рік його курс виріс приблизно на 70-80 коп. відносно гривні.

За даними консалтингової компанії, середня (ефективна) процентна ставка по кредитах на житло на первинному ринку терміном на 30 років у березні склала 15,98% - у гривні, 13,23% - у доларах США, 12,47% - у євро, 9,44% - у швейцарських франках; 13,05% - кредити в рамках програми ДІУ.

На думку експертів "Простобанк Консалтинг", найменш затребуване у цей час іпотечне кредитування в євро на довгостроковий період

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua