S&P прогнозує зростання ВВП в Україні на рівні 5,4%


S&P прогнозує зростання ВВП в Україні на рівні 5,4%

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's прогнозує зростання валового внутрішнього продукту на рівні 5,4% в 2008 році. Про це Українським Новинам повідомив директор S&P напрямку "суверенні рейтинги" Френк Гілл.

"Існує три фактори, під впливом яких зростання економіки України може сповільнитися і скласти 5,4% цього року проти 7,3% в 2007", - відзначив Гілл.

По-перше, це глобальне скорочення банківського кредитування, що означає, що українські банки не зможуть, як торік, підтримувати запаморочливе зростання внутрішнього кредитування за рахунок зовнішніх запозичень. "Щорічне збільшення кредитування знизиться з 64% в 2007 р. до 24% (а можливо, і нижче), а отже, обсяги споживання та інвестицій будуть помірними", - вважає Гілл.

По-друге, новий виток зростання газових тарифів відіб'ється на виробничій активності, а дуже висока інфляція викличе зниження реальних доступних доходів, що також вплине на рівень споживання.

По-третє, у зв'язку із глобальними рецесійними явищами можна з достатньою впевненістю припустити, що ціни на сталь перестануть рости, а можливо, навіть знизяться. "Таким чином, перестане діяти одна з основних рушійних сил високого в цілому зростання попиту, що відзначається в Україні за останні два роки", - підкреслює представник рейтингового агентства.

За прогнозом Кабінету міністрів, зростання ВВП України в 2008 складе 6,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua