S&P прогнозує зростання ВВП 5,4% в 2008


S&P прогнозує зростання ВВП 5,4% в 2008

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's прогнозує зростання валового внутрішнього продукту на рівні 5,4% в 2008 році.

Про це Українським Новинам повідомив директор S&P напрямку "суверенні рейтинги" Френк Гілл.

"Існує три фактори, під впливом яких зростання економіки України може сповільнитися й скласти 5,4% цього року проти 7,3% в 2007", - зазначив Гілл.

По-перше, це глобальне скорочення банківського кредитування, що означає, що українські банки не зможуть, як торік, підтримувати запаморочливе зростання внутрішнього кредитування за рахунок зовнішніх запозичень.

"Щорічне зростання кредитування знизиться з 64% в 2007 р. до 24% (а може бути, і нижче), а отже, обсяги споживання й інвестицій будуть помірними", - уважає Гілл.

По-друге, новий виток зростання газових тарифів відіб'ється на виробничій активності, а дуже висока інфляція спричинить зниження реальних розміщуваних доходів, що також вплине на рівень споживання.

По-третє, у зв'язку із глобальними рецесійними явищами можна з достатньою впевненістю припустити, що ціни на сталь перестануть зростати, а можливо, навіть знизяться.

"Таким чином, перестане діяти одна з основних рушійних сил високого в цілому зростання попиту, на який вказують в Україні за останні два роки", - підкреслює представник рейтингового агентства.

За прогнозом Кабінету Міністрів, зростання ВВП України в 2008 становитиме 6,8%.

Як повідомляло агентство, раніше Світовий банк зберіг прогноз росту ВВП України на рівні 5,5% і погіршив прогноз інфляції з 9,6% до 13,8% в 2008 році.

В 2007 році реальний валовий внутрішній продукт виріс на 7,3% порівняно з 2006 роком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua