0 800 307 555
0 800 307 555

Коломойський заявляє про вимогу Кабміну в суді повернути в держвласність 50%+1 акцію НЗФ


Коломойський заявляє про вимогу Кабміну в суді повернути в держвласність 50%+1 акцію НЗФ

Співвласник Приватбанку Ігор Коломойський заявляє, про те, що Кабінет Міністрів подав позов у Господарський суд Дніпропетровської області з вимогою повернути в держвласність 50%+1 акцію Нікопольського заводу феросплавів (Дніпропетровська область).

Про це він заявив в інтерв'ю інтернет-виданню "Українська правда".

"Спірний пакет перебуває у (Віктора) Пінчука, і, наскільки мені відомо, держава зараз відновила свої спроби його повернути. Правда, не зовсім успішно. (Прем'єр-міністр Юлія) Тимошенко підписала позов у Господарський суд Дніпропетровської області від імені Кабміну, сама його підписала!", - заявив Коломойський.

Він зазначив, що група Приватбанку контролює 26% акцій заводу, а під контролем Віктора Пінчука перебуває 23% акцій і оспорювана державою 50% + 1 акція.

Коломойський підкреслив, що в листопаді 2006 року були юридично оформлені домовленості групи Приватбанку з Пінчуком, згідно з якими прибуток від НЗФ і від інших феросплавно-марганцевих підприємств Приватбанку ділиться згідно із загальною часткою кожного в цих підприємствах.

"Тобто, ми взяли всі наші інтереси у всіх цих підприємствах і злили в одну велику каструлю", - сказав Коломойський.

Він додав, що група Приватбанку буде займати нейтральну позицію в ході спорів держави зі структурами Пінчука за 50%+1 акцію НЗФ, але у разі, якщо держава буде продавати зазначений пакет - буде зацікавлена в купівлі.

Як повідомляло агентство, у січні Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що наполягає на поверненні 50% +1 акції Нікопольського заводу феросплавів державі.

14 березня 2007 року судова палата з адміністративних справ Верховного Суду скасувала винесені в 2005 році судові рішення про недійсність договорів купівлі-продажу 50%+1 акція НЗФ, укладених в 2003 році між ФДМУ та консорціумом "Придніпров'я" Віктора Пінчука.

22 березня 2007 року господарська палата Верховного Суду залишила в чинності рішення Вищого господарського суду від 1 лютого 2007 року, що визнало ФДМУ власником 50%+1 акції НЗФ.

У травні 2003 року ФДМУ продав "Придніпров'ю" 25% акцій НЗФ за 205 млн. гривень, у серпні 2003 року - ще 25%+1 акцію заводу за 205,5 млн. гривень.

НЗФ - найбільший в Україні виробник феросплавів.

Починаючи з березня 2007 року акціонери НЗФ неодноразово ініціювали проведення зборів із внесеним до порядку денного питанням про збільшення статутного фонду, однак не могли провести ці збори через відсутність кворуму й нарешті на зборах 22 листопада 2007 року вирішили збільшити статутний фонд на 312 млн. гривень до 388,884 млн. гривень шляхом додаткової емісії акцій й у лютому 2008 року затвердили результати підписки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua